Nigel Williams-Goss je po prihodu v Evropo najprej zaigral za Partizan. Foto: EPA

Pirejčani so v naelektrenem vzdušju – navijači grškega velikana so pobrateni s privrženci Crvene zvezde – dosegli 20. zmago sezone, s katero ostajajo v igri za prva štiri mesta, so pa na dobri poti, da si zagotovijo neposredno uvrstitev v končnico. Medtem Partizan ohranja zelo malo možnosti za preboj na mesta, ki prinašajo kvalifikacije za končnico.

V Štark Areni so navijači z navdušenjem pozdravili legendarnega Tonija Kukoča. Foto: EPA

Vrsta Željka Obradovića je odlično zaključila prvi polčas in si pred odmorom priigrala dvomestno prednost. V 27. minuti je razlika narasla na 14, potem pa je v zadnji, ki so jo gostje dobili za 18, sledil preobrat. Z 12:0 so rdeče-beli odprli zadnji del srečanja. Po štirih minutah je prvak Lige ABA dal šele prvi koš, ko so ostale še štiri minute, pa je Kostas Papanikolau s štirimi zaporednimi točkami povedel Olympiacos, ki je naredil delni izd 18:2, v vodstvo.

Kevin Punter je odgovoril s štirimi točkami, v zadnji minuti pa je Frank Kaminsky izenačil. 31 sekund pred koncem je Nigel Willams-Goss našel Moustapho Falla, ki je zabil za gostujoče vodstvo. Partizan je nato zgrešil tri mete zapored, Williams-Goss, sicer nekdanji košarkar beograjske ekipe, pa je s črte prostih metov potrdil zmago. Američan je bil s 17 točkami in petimi ukradenimi žogami prvi mož Olympiacosa, na domači strani je Punter prispeval 19 točk.

Hayes-Davis novi strelski rekorder Evrolige
Nigel Hayes-Davis je novi strelski kralj večne lestvice Evrolige. V 32. krogu je ob zmagi Fenerbahčeja nad berlinsko Albo s 103:68 dosegel kar 50 točk. Pred tem je bil z 49 točkami iz leta 2019 rekorder Shane Larkin (Efes). Turki so se z 20. zmago v sezoni prebili na peto mesto. Alba, za katero je Žiga Samar dosegel dve točki, ostaja na zadnjem mestu.

Real Madrid je šele v zadnjih petih minutah strl odpor Crvene zvezde, ki je vodila vse do štiri minute pred koncem, nazadnje z 88:85. V končnici so Španci potrdili, da so velika ekipa in v odločilnih trenutkih naredili razliko.

Pri Realu je s 30 točkami izstopal bosanski košarkar Džanan Musa, pri Crveni zvezdi pa Madžar Adam Hanga z 22 točkami. Mike Tobey se ni naigral. V dobrih šestih minutah na paketu je v statistiko dodal po en skok in ukradeno žogo.

BAYERN - BARCELONA 79:87
Weiler-Babb in Ibaka (12 skokov) po 17; Parker 15, Laprovittola 14.

BASKONIA - ANADOLU EFES 76:97
Howard 15; Larkin 28, Clyburn 20.

PARTIZAN - OLYMPIACOS 69:74
Punter 19; Williams-Goss 17, Papanikolau 13.

ASVEL - MONACO 77:87
Luwawu-Cabarrot 23; Okobo 16, Diallo 15

FENERBAHČE - ALBA 103:68
Hayes-Davis 50 (9/11 za dve, 9/16 za tri, prosti meti 5/7) in 2 skoka; Brown 17, Samar 2 v 10 minutah.

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 101:94
Musa 30, Hezonja 20, Yabusele 16, Tavares 11; Nedović 30, Hanga 22.

VIRTUS BOLOGNA - PANATHINAIKOS 79:81
Šengelia 19, Belinelli 17; Slukas 20, Nunn 16, Grant 13.