Chima Moneke je prispeval 19 točk, Baskonia pa se je veselila visoke zmage. Foto: EPA

Baskonia, ki jo je prevzel Duško Ivanović, potem ko so ga odpustili pri Crveni zvezdi, je blestela v prvem polčasu. Barcelona je na odmor odšla s 26 točkami zaostanku (55:29). Marcus Howard je dosegel 26 točk, nekdanji igralec Olimpije Codi Miller MyIntyre pa jih je dodal 20, zadel je štiri trojke.

Francisco zrežiral zmago Bayerna
Precej bolj napeto je bilo v Münchnu, kjer je Partizan dobil prvo četrtino z 32:25. Še minuto in pol pred koncem je imel Bayern le točko naskoka (86:85). Zadnjih osem točk so dosegli gostitelji, blestel je spretni organizator igre Sylvain Francisco (17 točk). Pri Partizanu je bil najboljši strelec Bruno Caboclo, ki je šele prejšnji teden podpisal za črno-bele. V 20 minutah na parketu je zbral 19 točk, zadel je tri trojke.

Duško Ivanović je bil odpuščen pri Crveni zvezdi, a je hitro našel novo službo. 66-letni strokovnjak je že četrtič sedel na klop Baskonie. Vodil jo je že med letoma 2000 in 2005, nato med 2008 in 2012 in še med letoma 2019 in 2021. Foto: EPA

Samar z Albo zdrsnil na zadnje mesto
Žiga Samar je z berlinsko Albo zdrsnil na zadnje mesto Evrolige. Na derbiju začelja je nemška ekipa doma izgubila proti Asvelu z 68:73 in edina ostaja le z eno zmago. Samar v slabih petih minutah na igrišču ni vrgel na koš, ukradel pa je eno žogo in eno izgubil.

Crvena zvezda gladko odpravila Fenerbahče
Crvena zvezda je odpravila Fenerbahče s 87:56 pred 19.637 gledalci v Štark Areni. Rdeče-beli so popolnoma prevladovali. Narekovali so ritem od prve četrtine in vodili že za skoraj 30 točk, Fenerbahče pa ni imel nobene možnosti za preobrat. Mike Tobey je na parketu preživel 18 minut in v tem času dosegel tri točke, dodal pa šest skokov in podajo. Najbolj razpoložen pri zmagovalcih je bil Miloš Teodosić z 18 točkami.

Real ostaja neporažen
Madridski Real je dosegel sedmo zmago in ostal neporažen, a se je moral za uspeh proti Valencii s 76:73 zelo potruditi.