Mike Tobey je odigral najboljšo tekmo, odkar je prestopil k Barceloni. Foto: EPA

Slovenski reprezentant je osem točk dal v tretji četrtini. Na parketu je sicer prebil skoraj pol ure, v statistiko pa je vpisal še sedem skokov in podajo. Prvi strelec Barce je bil s 26 točkami Nicolas Laprovittola, ki je zbral tudi sedem podaj, 14 točk pa je prispeval nekdanji košarkar Fenerja Nikola Kalinić. Na carigrajski strani je bil s 23 točkami prvi strelec Jonathan Motley.

Gostitelji so minuto in pol pred koncem vodili za sedem. Kalinić je s trojko 36 pred koncem priigral pet točk naskoka, toda po košu Meliha Mahmutogluja zgrešil poskus za tri. Fenerju je ostal napad za podaljšek, toda Motley je, namesto da bi metal trojko, prodrl pod koš in zabil za končnih 81:80.

Valencia je v gosteh ugnala Olympiacos s 83:82. Tri sekunde pred koncem je tri proste mete za zmago zadel Chris Jones, kar je bilo tudi prvo gostujoče vodstvo na tekmi. Pirejčani so vmes vodili že za 16 točk. Klemen Prepelič je na španski strani dal pet točk. Gregor Glas ob zmagi Partizana v Atenah nad Panathinaikosom (89:91) ni dočakal priložnosti, Bayern pa je brez poškodovanega Žana Marka Šiška premagal Efes (81:78).

6. krog
BASKONIA – MACCABI TEL AVIV 115:87
Howard 23, Kotsar 18; Brown 20.

BAYERN – ANADOLU EFES 81:78
Winston 16, Šiško je poškodovan; Micić 24, Clyburn 21.

OLYMPIA MILANO – REAL MADRID 77:83
Pangos 21; Musa 25, Hezonja 15.

PANATHINAIKOS – PARTIZAN 89:91
Bacon in Walters po 17; Punter 29, Lessort 15, Glas ni igral.

ŽALGIRIS – ALBA BERLIN 88:81
Ulanovas 21, Evans 15; Smith 14.

OLYMPIAKOS – VALENCIA 82:83
Vezenkov 20; Jones in Dubljević po 17 ... Prepelič 5 (1/2 za dve, 1/6 za tri) in 6 podaj v 26 minutah.

BARCELONA – FENERBAHČE 81:80
Laprovittola 26, Kalinić 14, Tobey 13 (5/6 za dve, 1/2 za tri) 7 skokov in podaja v 30 minutah; Motley 23.

VIRTUS BOLOGNA – ASVEL 79:84