Nikola Mirotić je bil prvi strelec Barcelone v Pireju. Foto: EPA

Barca je slavila šestič zapored, medtem ko so Pirejčani doživeli četrti zaporedni poraz. Gostitelji so se z odlično tretjo četrtino vrnili po zaostanku z dvomestno razliko in v zadnjih desetih minutah tudi povedli. Nikola Mirotić je na začetku zadnje minute s prostima metoma izenačil na 74. Na drugi strani je žogo izgubil Kostas Slukas, nato pa je Livio Jean-Charles napravil osebno napako nad Coryjem Higginsom, kar je razburilo Jorgosa Bartzokasa, ki je dobil tehnično napako. Higgins je s črte prostih metov popeljal Barco v vodstvo s 76:74.

Olympiacosu je za zadnji napad ostalo šest sekund. Vasilis Spanulis je metal trojko, a je bil nenatančen. Pod obročem je žogo ujel Hassan Martin, a zgrešil, skok v napadu je dobil Slukas, ki je prav tako zgrešil "zicer". Še enkrat je odbita žoga pristala v domačih rokah, vendar je Jorgos Printezis žogo skozi obroč spravil po zvoku sirene. Shaquielle McKissic je bil z 18 točkami prvi strelec tekme, pri gostih jih je 16 dal Mirotić.

Fenerbahče je osmo zmago v nizu dosegel nad Himkijem, ki je klonil že 15. zapored in je z naskokom najslabša ekipa letošnje sezone. Znova ni bila na ustrezni ravni moskovska obramba. Fener je dosegel kar 107 točk, za dve pa je metal 85-odstotno, s čimer je poskrbel za drugi najboljši dosežek do zdaj v Evroligi. Šest varovancev Igorja Kokoškova je vpisalo dvomestno število točk, najboljši pa je bil z 18 Nando De Colo. Na domači strani je Aleksej Šved prispeval 29 točk.

Valencia je bila že ob polčasu v precejšnjem zaostanku, niti razpoloženi Prepelič je v drugem polčasu ni mogel rešiti. Foto: EPA

Le šest točk CSKA-ja v zadnji četrtini
CSKA si je privoščil tretji zaporedni domači poraz, s 66:69 je bil boljši Bayern. Po delnem izidu 12:0 in vodstvu moskovske ekipe s 60:50 ni kazalo na takšen scenarij, toda v zadnji četrtini je CSKA zmogel vsega šest točk. Vseeno se je ponudila priložnost za podaljšek, toda zadnjem napadu je Darrun Hilliard prehitro poskusil z metom skoraj s sredine igrišča. Ameriški branilec Mike James drugič zapored ni igral, saj ga je klub zaradi incidenta v garderobi po domači tekmi (22. januarja) s Fenerbahčejem suspendiral. Vse kaže, da se zgodba 30-letnega Jamesa v Moskvi izteka. Pri Bayernu je izstopala trojica Wade Baldwin (22 točk), Dennis Seeley (17) in Jalen Reynolds (16), Žan Mark Šiško ni igral.

Prepelićevih 20 točk v drugem polčasu
V Atenah je bil Panathinaikos z 91:72 boljši od Valencie. Grška ekipa je po odlični drugi četrtini (26:14) ob polčasu vodila za 14 točk. Klemen Prepelič je dobro izkoristil svoje minute in v dobrih 22 minutah dosegel 20 točk (vse v drugem polčasu). Poraza Valenciee vseeno (šestega zaporednega na zadnjih sedmih tekmah Evrolige) vseeno ni mogel preprečiti.

Zoran Dragić pa je ob zmagi Baskonie nad Žalgirisom (81:68) dosegel štiri točke.