Klemen Prepelič je blestel predvsem v drugi in tretji četrtini. V dveh podaljških je zadel tri proste mete. Foto: EPA

Valencia se je veselila zmage šele drugič v zadnjih osmih tekmah in je tako prišla do polovičnega izkupička 12-12, CSKA Moskva pa ostaja na drugem mestu s 16-8. Najboljši strelec tekme je bil Mike James, ki je prispeval kar 37 točk, a je zgrešil kar štiri trojke za zmago Moskovčanov (ob koncu rednega dela, ob koncu prvega podaljška in še dve ob koncu drugega podaljška).

Prepelič je bil zelo razigran. Zadel je pet trojk iz trinajstih poskusov, za dve točki je metal 1/3, proste mete pa 5/7. Temu je dodal sedem skokov in šest podaj za statistični indeks 23.

Valencia je v drugi četrtini po trojki Prepeliča povedla z 39:24. Moskovčani so se vrnili v igro do odmora (47:43), James je prispeval 15 točk v prvem polčasu.

Končnica je bila zelo napeta, nobena ekipa si ni priigrala višje prednosti. Mike Tobey je 24 sekund pred koncem rednega dela izenačil na 84:84. James je skušal s trojko priigrati zmago CSKA-ja, a ga je Sam Van Rossom blokiral.

V prvem podaljšku je James zgrešil trojko ob pisku sirene in na sporedu je bilo znova dodatnih pet minut. Nikola Kalinić je 44 sekund pred koncem poskrbel za vodstvo Valencie s 105:103. James je znova dvakrat poskusil izza črte, a ni bil natančen in gostitelji so se veselili velike zmage.

Poraz Barcelone na domačem parketu
Barcelona je morala na domačem parketu priznati premoč Anadolu Efesu s 86:88. Katalonci so bili v zaostanku večji del tekme in so se morali na koncu sprijazniti s prekinitvijo niza šestih zmag. Anadolu Efes je vknjižil peto zmago na zadnjih šestih tekmah.

24. krog:
VALENCIA - CSKA MOSKVA
** 105:103 (25:17, 22:26, 17:20, 20:21)
Prepelič 22 (1/3 za dve, 5/13 za tri), 7 skokov in 6 podaj v 32 minutah, Kalinić 22, Hermannsson 17, Dubljević 14 in 12 skokov; James 37 (7/12 za dve, 4/15 za tri, prosti meti 11/13) in 7 podaj, Voigtmann 19 in 9 skokov, Kurbanov 17.