Valencia je trenutno pri sedmih zmagah in štirih porazih. Foto: EPA

Berlinčani, ki so prekinili serijo treh zaporednih zmag Valencie, so v torek v preloženi tekmi klonili pred Olimpio Milanom, ko so dosegli vsega 55 točk, v Španiji pa so imeli izjemen strelski večer. Po izenačenem prvem polčasu so bili izvrstni v tretji četrtini z 32 točkami, dobili pa so jo kar za 17. Aito Garcia Reneses ni mogel računati na Marcusa Erikssona, Simoneja Fontecchia, Bena Lammersa in Lorenza Brennekeja, a se to ni prav nič poznalo. Alba je trojke metala 17/32, skok pa dobila z 39:23.

Valencia je dva dni po veliki zmagi v ACB ligi nad Barcelono doživela grenek poraz. Čeprav je kar šest domačih košarkarjev dalo dvomestno število točk, pa je morala prvič v Evroligi priznati premoč Albi. Martin Hermannsson, ki je prvič igral proti svojemu nekdanjemu klubu, je dal 13 točk, prav toliko jih je vknjižil tudi Prepelič, ki je za dve metal 2/3, za tri pa 3/7. V skoraj 24 minutah je v statistiko vpisal še po dva skoka in podaji. Prvi strelec tekme je bil Albin Jayson Granger, ki se je izkazal s 17 točkami. Petkrat je bil uspešen za tri.