Ergin Ataman je predčasno zapustil dvorano. Foto: EPA

Prvaki zadnjih dveh sezon so v 33. krogu v mestnem obračunu klonili pred Fenerbahčejem (103:86) in ostali brez možnosti za uvrstitev v četrtfinale. "Končnice nismo izgubili na tej tekmi. Ostali smo brez zaradi številnih porazov na domačem parketu, še posebej proti ekipam, ki so že izpadle iz igre za končnico. Med sezono smo imeli ogromno težav. Štiri leta smo pisali zgodovino v evropski košarki. Ta sezona se je razpletla, kot se je. Takšna je košarka. To je šport," je dejal trener Efesa Ergin Ataman, ki je že 36 sekund pred koncem stisnil roko Dimitrisu Itudisu in zapustil dvorano.

Fener je deset trojk zadel s 56-odstotno uspešnostjo, medtem ko so gostje izza črte metali le 32-odstotno. Itudisova zasedba je dominirala pod obročema, skok pa dobila s 30:19. Nigel Hayes-Davis je bil s 26 točkami in indeksom 32 prvo ime tekme. Dyshawn Pierre in Tyler Dorsey sta dodala po 17 točk. Pri Efesu jih je 21 prispeval Will Clyburn, 16 pa MVP preteklih dveh Final Fourov Vasilije Micić.

V dveh tednih Olympiacos dvakrat klonil v Beogradu

Crvena zvezda je z zmago 87:79 preprečila Olympiacosu, da bi si že zagotovil prvo mesto po rednem delu. Blestel je Facundo Campazzo, ki je prispeval 20 točk, podelil osem podaj in ukradel še pet žog. Duško Ivanović je izpostavil pravo energijo in obrambo svojih varovancev. V prvi četrtini so dopustili 30 točk, nato pa v drugi 17, v tretji pa le 12. Pirejčani so v dveh tednih drugič klonili v Beogradu, saj jih je predtem v srbski prestolnici ugnal še Partizan.

Punter popeljal Partizan v četrtfinale
Kot šesta ekipa si je končnico zagotovil beograjski Partizan. Monaco je izgubil proti črno-belim s 84:88. Kevin Punter je s trojko 16 sekund pred koncem Beograjčanom zagotovil neulovljivo prednost in uvrstitev med osem najboljših.

Poraz Barcelone v Milanu
Milano je ugnal Barcelono s 84:76. Milančani so večji del tekme vodili, tudi za več kot deset točk. V zadnji četrtini je Mike Tobey z dvema trojkama - skupno je v 21 minutah dosegel 12 točk - znižal razliko, toda Italijani so vseeno zanesljivo prišli do zmage proti eni od vodilnih ekip.

33. krog:
CRVENA ZVEZDA – OLYMPIACOS 87:79
Campazzo 20, Holland 17; Walkup 15.

ŽALGIRIS – MACCABI 68:67
Smits 13, Taylor 12; Baldwin in Martin po 12.

FENERBAHČE – ANADOLU EFES 103:86
Hayes-Davis 26, Pierre in Dorsey po 17; Clyburn 21.

VALENCIA – VIRTUS BOLOGNA 79:68
Evans 15, Alexander 14, Prepelič je poškodovan; Ojeleye 21.

REAL MADRID – BAYERN 79:67
Hezonja 20, Musa 11; Obst 21.

BASKONIA – ASVEL 120:100
Thompson 23 in 12 podaj, Giedraitis 19; Mathews 25.

PANATHINAIKOS - ALBA BERLIN 84:88
Bacon 16, Grigonis 15; Smith 14, Lo 13.

OLIMPIA MILANO - BARCELONA 84:76
Napier 18 (3/4 za tri), Baron 12;, Melli 11; Kuric 17 (4/5 za tri), Tobey 12 (3/5 za dve, 2/4 za tri), 4 skoki, 1 podaja v 21 minutah.

MONACO - PARTIZAN 84:88
Okobo 23, Diallo 11; Leday (prosti meti 13/14) in Avramović (5/5 za dve, 3/8 za tri) po 22, Smailagić in Nunnally po 12.