Partizan je povedel s 6:14, sledil je preobrat Reala (20:19.) Z delnim izidom 8:0 je Real povedel za 8 (30:22). Partizan je odgovoril s serijo 6:0, s katero se je približal tekmecu na dve točki zaostanka (30:28). V nadaljevanju so varovanci Željka Obradovića odlično metali za tri točke, znova so prevzeli vodstvo (37:39) in ga tudi povišali (39:46). Ob polčasu je imela beograjska ekipa štiri točke naskoka (44:48).

Beograjska ekipa je obetavno začela drugi polčas, povedla je za 7 (48:55). Real iz Madrida je ujel Partizan in ga prehitel (60:59). Ekipi sta bili izenačeni, ob vstopu v zadnjo četrtino je Real vodil za točko (64:63).

Džanan Musa je četrto četrtino začel s trojko (67:63). Sledilo je novo izenačenje (68:68). Prvi si je občutno prednost v zadnji četrtini priigral Real (77:70). Partizan se je nato približal na dve točki zaostanka (77:75). Črno-beli so na krilih Kevina Punterja znova povedli (80:81). 21 sekund pred koncem je Real vodil za točko (87:86). Punter je s trojko odločil zmagovalca v samem izteku tekme, 0,4 sekunde pred koncem.

Punter je na koncu zbral 26 točk, pri Realu je bil najučinkovitejši Gabriel Deck s 24 točkami.

Barcelona na uvodni tekmi četrtfinala Evrolige s 14 trojkami potopila Žalgiris

ČETRTFINALE, prve tekme

MONACO – MACCABI 67:79
Diallo in James po 15; Baldwin 20, Brown 15.

REAL MADRID – PARTIZAN 87:89
Deck 24; Punter 26, Leday 13.

BARCELONA – ŽALGIRIS 91:69
Sanli 17, Mirotić 15 ... Tobey 9 (za dve: 2/3, trojke: 1/2) in 7 skokov v 16 minutah; Brazdeikis 14.

OLYMPIACOS – FENERBAHČE 79:68
Vezenkov 19, Canaan 18; Motley 15.

Druge tekme bodo 27. in 28. aprila. Igrajo na tri zmage.

Final four bo gostil Kaunas. Polfinale bo 19. maja, finale pa 21. maja v Žalgirio Areni.