Veliki junak pete tekme: Sergio
Veliki junak pete tekme: Sergio "Chacho" Rodriguez je v zadnji četrtini natresel 11 točk, podelil tri podaje in zbral dva skoka ter izsilil dva prekrška. Skorajda simultanka 36-letnika s Kanarskih otokov, ki se je pred sezono vrnil k Realu. Foto: EPA

Real Madrid je postal prvi klub v zgodovini Evrolige, ki je v izločilnih bojih nadomestil zaostanek dveh zmag. Predtem je spodletelo kar 15 klubom, a pot do uspeha ni bila za navijače s šibkim srcem. Madridčani so vodili le za nekaj trenutkov sredi 1. četrtine in nato znova prešli v vodstvo šele dobrih šest minut pred koncem tekme, a še 16. v zgodovini Evrolige je gostitelj dobil odločilno peto tekmo.

Veliki junak je bil Sergio "Chacho" Rodriguez, ki je končal z 19 točkami, v ključnih trenutkih zadnje četrtine pa je vseh osem točk na hitro zadel veteran Sergio Llull.

Pri Partizanu se je po prestani kazni vrnil prvi strelec ekipe Kevin Punter in bil z 28 točkami najučinkovitejši igralec, a tudi njemu se je v zadnjih minutah zatresla roka.

Pri izidu 83:83 se je odprlo Sergiu Llullu, ki je zadel dve trojki in še koš za dve točki, kar so bile njegove edine, a odločilne točke. Foto: EPA

Ob polčasu +16 za Partizan

Po prvi izenačeni četrtini, ki so jo Beograjčani dobili za točko (22:23), so se gostje razleteli. Po dveh prostih metih Mathiasa Lessorta je Partizan prvič povedel za deset točk (42:31). Ob zaključku prvega polčasa sta Kevin Punter in Zach Leday zadela dve zaporedni trojki, pred odmorom pa je prvi strelec Partizana zadel še dva prosta meta za visoko vodstvo s 55:39.

Rodriguez vrnil Real med žive

Tretja četrtina se je še nadaljevala po taktih črno-belih, a nato so se razigrali tudi Madridčani, ki so se na krilih Tavaresa in Muse vendarle spustili pod 10 točk zaostanka in na začetku zadnje četrtine po trojki Sergia Rodrigueza na vsega štiri točke zaostanka. Gostje so trčili ob zid, gostitelji pa so začeli serijsko zadevati z razdalje, nakar je Chacho Rodriguez s polaganjem izenačil na 81:81 ob 6:16 pred iztekom rednega dela tekme. Sledile so trojke Sergia Llulla in Maria Hezonje in Madridčani so povedli za osem točk (95:87).

V dramatičnem zaključku je Zach Leday s trojko 47 sekund pred koncem približal Partizan na tri točke (97:94), a nato so Beograjčani samo še grešili in ostali praznih rok, čeprav so imeli "final four" že na dosegu roke.

Velika vrnitev madridskega Reala proti Parizanu
Kevin Punter in Mathias Lessort zaustavljata Džanana Muso. Trojica je zaznamovala prve tri četrtine pete tekme. Foto: EPA

Monaco po 26 letih le nasledil Asvel

Zgodovinski podvig je uspel Monacu, ki je doma dobil peto tekmo proti Maccabiju Tel Avivu s 97:86. V komajda drugem nastopu v Evroligi je Monaco postal prvi francoski klub na zaključnem turnirju četverice po Asvelu leta 1997. Junak kneževine je postal Jordan Loyd, ki je z izjemnim metom z razdalje in serijo trojk poskrbel za odločilno prednost v zaključnih minutah tekme.