Vasilis Spanulis je bil izvrsten pri metu izza črte. Iz šestih poskusov je bil natančen petkrat. Foto: EPA
Tekma
Facundo Campazzo je vpisal dvojni dvojček, a je Real v Pireju vseeno klonil. Foto: EPA
Evroliga: V Moskvi nenavaden koš z glavo

Potem ko je Real, ki je znova igral brez Sergia Llulla, dobro začel srečanje, je Olympiacos odgovoril z delnim izidom 11:0. Ko so gostitelji povedli za sedem, pa je na začetku druge četrtine španskim košarkarjem uspela serija 10:0, s katero so izenačili. Sledil je nov odgovor pirejskega velikana, ki je po zaslugi delnega izida 13:1 znova povedel z dvomestno razliko. Z zadetimi tremi trojkami zapored je bil za to prednost najzaslužnejši Vasilis Spanulis, ki ga je neuspešno pokrival Realov ostrostrelec Jaycee Carroll.

V slogu prvega polčasa se je tudi drugi začel s serijo ene od ekip. Tokrat je uspela Realu, ki je z 11:3 prišel na tri točke zaostanka, tik pred koncem tretje četrtine, ko je koš dosegel Jeffrey Taylor pa so gostje izenačili. Vrsta Davida Blatta je odločno krenila v zadnjo četrtino. Prevzela pobudo in po peti trojki Spanulisa je slabe tri minute pred koncem vodila z 80:70. Sledil je Realov odgovor, ki je prek Anthonyja Randolpha in Facunda Campazza ostal v igri.

S štirimi točkami zaostanka so gostje vstopili v zadnjo minuto. Prvo priložnost za približanje je zapravil Gabriel Deck, ko je zgrešil dva prosta meta. Zatem je žogo izgubil sicer razigrani Nigel Williams-Goss. Do konca je ostalo še 28 sekund, ko je imel Real napad, a ga je zapravil Campazzo, ki je napravil korake. Zmago je s šestimi prostimi meti v zadnjih 18 sekundah potrdil Williams-Goss, ki je bil s 23 prvi strelec tekme. 20 jih je pristavil Spanulis.

Pri Realu je bil s 16 najboljši Carroll, Campazzo pa se je ob 14 točkah izkazal s 13 podajami. Randolph, ki ni bil pri metu (3/10 iz igre), jih je prispeval devet, v 25 točkah pa je ujel še devet odbitih žog. Klemen Prepelič, ki je iz igre metal 1/6, je v statistiko v slabih desetih minutah vpisal po tri točke, skoke in podaje. Real je v Evroligi klonil prvič po 13 zmagah.