Tekma se je začela z minuto molka. V dvorani niso vrteli glasbe, prav tako ni bilo spremljevalnega programa. Foto: EPA
Walter Tavares (desno) je bil s 15 točkami, sedmimi skoki, dvema ukradenima žogama in dvema blokadama znova najboljši pri Realu. Foto: EPA

Tako kot v torek je bilo tudi danes izenačeno do konca, čeprav si je Real hitro priigral otipljivejšo prednost (13:27) in je Partizan vodil le za kratek čas na začetku drugega polčasa. Po dveh napakah Reala, ki ju je unovčil Yam Madar, se je Partizan, za katerega je Zach Laday dosegel 25 točk (za dve 12/14), v predzadnji minuti približal na dve točki (78:80). 54 sekund pred koncem je, potem ko je dobil skok, Tavares dosegel koš in izkoristil dodatni prosti met za 78:83, kar je odločilo tekmo, saj Partizan ni bil sposoben pripraviti preobrata.

Real natančnejši in boljši v skoku
Real je imel boljši odstotek tako pri metih za dve in za tri točke kot pri prostih metih. V skokih je bilo 31:36, v podajah 12:18. Peta tekma bo 10. maja ob 21. uri v Madridu.

Željko Obradović je povedal, da je tekmo odločil en skok, po katerem je Tavares v zadnji minuti dosegel koš in nato unovčil še dodatni prosti met. Foto: EPA

Partizan na odločilni tekmi s Punterjem
Serija je zelo razburljiva in polna preobratov in čustev. Beograjčani so dobili prvi dve tekmi v Madridu. Drugo je zaznamoval vsesplošni pretep, zaradi katerega je bil dvoboj predčasno končan, Evroliga pa je glavnim akterjem incidenta izrekla kazni. Na četrtem dvoboju je v gostujočem taboru lahko že igral Gabriel Deck, pri Partizanu pa Mathias Lessort. Željko Obradović je tako danes še pogrešal kapetana Kevina Punterja, ki je prejel kazen neigranja na dveh tekmah, in Alekso Avramovića, ki se je poškodoval v torek. Zaradi zloma roke je srbski branilec že končal sezono.

Pred začetkom tekme minuta molka
Štark Arena je bila znova razprodana. Zaradi tragedije v srbski prestolnici, ko je v sredo v eni izmed osnovnih šol 13-letnik s pištolo ubil osem otrok in varnostnika, je bila pred srečanjem minuta molka. Igralci Partizana so nosili črne drese z imenom nesrečne osnovne šole. V dvorani niso vrteli glasbe, prav tako ni bilo spremljevalnega programa, vključno z navijaškimi koreografijami, s katerimi sicer navdušujejo Grobari. Številni so na tekmo v spomin na žrtve prinesli cvetje.

Madridski Real dobil tudi četrto tekmo v Beogradu

Številni gledalci so v dvorano prišli s cvetjem, ki si ga tik pred začetkom tekme vrgli na igrišče. Foto: EPA

Četrtfinale, četrte tekme:
MACCABI – MONACO 2:2
104:69 (17:24, 30:12, 32:17, 25:16)
Brown 22, Baldwin 19; James 13.

PARTIZAN – REAL MADRID 2:2
78:85 (15:27, 27:18, 13:16, 23:24)
Leday 25, Papapetrou 18, Lessort 11; Tavares in Hanga po 15, Deck 14.

Petek ob 19.45:
FENERBAHČE – OLYMPIACOS 1:2

Končana serija:
Žalgiris – BARCELONA 0:3

V krepkem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage. Final four bo gostil Kaunas. Polfinale bo 19. maja, finale pa 21. maja.