Slavje košarkarjev Reala. Foto: EPA

Tako kot na tretji tekmi v torek je ob koncu odločil delni izid Reala 19:2. Gostje so v drugi četrtini vodili že za 16 točk (31:47), na začetku zadnje pa z 59:72, toda v zadnjih sedmih minutah niso več dosegli koša iz igre. Gostitelji so s trojko Alberta Abaldeja slabi dve minuti pred koncem povedli s 74:73.

Real, ki v končnici Evrolige nastopa močno oslabljen, je znova presenetil, saj je uvodni tekmi v Carigradu izgubil s 27 oziroma 23 točkami razlike. Odločilna peta tekma bo v torek, znova v Turčiji.

Pri Madridčanih sta izstopala Usman Garuba s 24 točkami (rekord kariere) in 12 skoki ter Jaycee Carroll, ki je dosegel 20 točk (trojke 4/7). Na drugi strani je Rodrigue Beaubois zbral 23 točk (19 v prvem polčasu), Shane Larkin pa 22 in 8 podaj.

Evroliga

Četrtfinale, četrte tekme:
REAL MADRID (6)ANADOLU EFES (3) 2:2
82:76 (19:13, 17:34, 21:19, 25:10)
Garuba 24 in 12 skokov, Carroll 20; Beaubois 23, Larkin 22 in 8 podaj.

Petek ob 19.00:
ZENIT (8) – BARCELONA (1) 1:2

Ob 20.45:
BAYERN (5) – OLIMPIA MILANO (4) 1:2

CSKA Moskva (2) se je že uvrstil na sklepni turnir, potem ko je s 3:0 v zmagah izločil Fenerbahče (7).

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage.