Džanan Musa je za Real dosegel 12 točk, Shavon Shields pa za Milano 27. Foto: EPA

Real je vodil večino prve četrtine, ob koncu te pa je vodstvo v svoje roke prevzel Milano (23:19). V tem ritmu so Italijani nadaljevali in ob koncu druge četrtine vodili za 21 točk (48:27). Dvomestno prednost so ohranjali tudi v tretji četrtini – končali so jo s +12 (66:54). V zadnji četrtini so prednost povišali na +15 (69:54), nato pa je prednost Milančanov začela kopneti. Dve minuti pred koncem se je Real približal na le tri točke zaostanka (79:76). A več kot to jim ni uspelo, do konca niso dosegli niti točke več. Končni rezultat je z dvema zadetima prostima metoma postavil Shavon Shields.

Shields je bil s 27 točkami prvi strelec Milančanov, 23 jih je dodal še Nikola Mirotić. Džanan Musa je pri poražencih dosegel 12 točk.

Bayern je šokiral Partizan v Beogradu. Beograjski klub je imel 49 sekund pred koncem štiri točke prednosti (78:74). Bayern je na krilih Sylvaina Francisca, ki je najprej zadel prosta meta, sekundo pred koncem pa še trojko, prišel do preobrata. Partizan je imel še eno priložnost, toda Kevin Punter ni bil natančen prit metu za tri točke.

Najstnik Hrabar debitiral v dresu Baskonie
Baskonia je bila s 94:80 boljša od že odpisanega Asvela. 17-letni Slovenec Vit Hrabar je odigral 48 sekund za ekipo iz Vitorie in zgrešil edini met. Hrabar je bil pred tem že v prvi polovici rednega dela v kadru Baskonie, a ni stopil na parket.

Rekordnih 20 podaj Miller-McIntyreja
Ob zmagi Baskonie je nekdanji zmaj Codi Miller-McIntyre postal šele tretji košarkar s trojnim dvojčkom v Evroligi po Nikoli Vujičiću in Nicku Calathesu. Dosegel je 11 točk, 11 skokov in kar 20 podaj. To je tudi nov rekord v tem tekmovanju po številu podaj.

26. krog:
ANADOLU EFES – MACCABI TEL AVIV 105:91
Larkin 22, Beaubois 20; Baldwin 26.

BASKONIA – ASVEL 94:80
Howard 18, Xostello in Moneke po 14, Miller-McIntyre 11, 11 skokov in 20 podaj ... Hrabar 0 v 48 sekundah; Lauvergne 16.

PARTIZAN – BAYERN MÜNCHEN 78:79