Atraktivno zabijanje Maria Hezonje proti Efesu. Foto: EPA

Kraljevi klub je vodil celo tekmo. Najvišja prednost je znašala 15 točk na začetku drugega polčasa, toda še v tretji četrtini so Carigrajčani prišli na -4. Gostitelji so hitro reagirali in v zadnji četrtini povedli z dvomestno razliko ter si zagotovili mirno končnico. Gabriel Deck in Vincent Poirier sta bila prva strelca Madridčanov, na drugi strani jih je 25 dal Will Clyburn.

Mike Tobey postaja vse pomembnejši člen Barcelone. Foto: EPA

Barcelona je slavila na zahtevnem gostovanju v Tel Avivu. Katalonci so zmagali s 86:79, ključen pa je bil vstop v zadnjo četrtino, saj so gostje naredili delni izid 11:1. Maccabi se je približal na -6 (73:67), nato pa je Barca odgovorila s serijo 5:0 in razblinila dvome o zmagovalcu. Z 19 točkami je bil prvi strelec obračuna Nicolas Laprovittola. Znova se je izkazal Mike Tobey. Slovenski reprezentant je prispeval 14 točk, v 25 minutah pa ujel še šest odbitih žog.

Partizan je na gostovanje v Pirej prišel močno oslabljen. Poškodbe so načele vrsto Željka Obradovića, hkrati pa so manjkali tudi srbski reprezentanti, tako da je imel legendarni trener na voljo le devet igralcev. Olympiacos je slavil s kar 87:58. Priložnost je v beograjskem dresu dobil tudi Gregor Glas, ki pa je ob evroligaškem debiju v slabih osmih minutah zgrešil eno trojko, v statistiko vpisal eno podajo, izgubil pa je kar pet žog. Igral je na položaju organizatorja igre, kar seveda ni njegova primarna pozicija.

OLYMPIACOS – PARTIZAN 87:58
Slukas 17, Vezenkov; Punter in Nunnally po 14 ... Glas (met 0/1) in 1 podaja v 8 minutah.

ALBA BERLIN – BAYERN 77:79
Smith 20; Obst in Rubit po 14.

MACCABI TEL AVIV – BARCELONA 79:86
Brown 18; Laprovittola 19, Higgins 15, Tobey 14 (3/6 za dve, 2/4 za tri), 6 skokov in 1 podaja v 25 minutah.

ASVEL - ŽALGIRIS 76:93
Mathews 15, Noua 12; Dimsa 21 (5/6 za tri), Lakavičius 16.

PANATHINAIKOS - BASKONIA 98:83
Williams 16, Ponitka 15; Howard 20, Kotsar 14.

VALENCIA - MONACO 89:84
Jones 27 (5/7 za tri), Harper 16, Webb 15, Prepelič 5 (1/5 za tri, prosti meti 2/2) in 1 skok v 19 minutah; Loyd 24 (3/3 za tri), Diallo 14.