Edgar Ulanovas je dosegel ključni trojki. Foto: EPA

Žalgiris je prvo četrtino dobil z 20:14. V drugi četrtini so povišali prednost na +12 (30:18). V tretji četrtini so bili Litovci v rahli prednosti vse do zadnje minute, ko so Beograjčani prvič na tekmi povedli (50:51). V zadnji četrtini so Beograjčani povišali prednost na +8 (53:61), a Litovci so se približali.

Tomas Dimsa je slabi dve minuti pred koncem zadel trojko za izenačenje (64:64). Ko je trojko zadel še Edgaras Ulanovas, so Litovci imeli prednost treh točk (67:64). Nato so Beograjčani zapravili napad, drugo zaporedno trojko je zadel Ulanovas za +6 (70:64) in tekma je bila odločena.

Olympiacos gladko odpravil Real
Košarkarji Olympiacosa so dobili derbi kroga. Pred 11.427 gledalci v dvorani Miru in prijateljstva v pioreju so premagali madridski Real s 73:60. Na vrhu lestvice so po dvajsetih krogih štiri ekipe z izkupičkom 13-7, poleg Pirejčanov in Madridčanov še Barcelona in Fenerbahče.

Bayern presenetil Efes
Anadolu Efes je imel na sredini tretje četrtine prednost 16 točk (59:43) proti Bayernu, ki je vztrajno manjšal zaostanek, v zadnjo četrtino so Turki vstopili z le +5 (64:59). Odlično igro so Nemci nadaljevali tudi v zadnji četrtini, povedli so in prišli do prednosti, ki je niso več izpuščali iz rok.

Valencia boljša kot Partizan, španski derbi Barceloni
Valencia je v četrtek premagala Partizan z 89:81. Španska ekipa je vpisala tretjo zaporedno zmago in deseto v sezoni ter ostaja v igri za eno od prvih osmih mest, ki vodijo v končnico. Klemen Prepelič je obe točki dosegel s črte prostih metov, najboljši posameznik Valencie pa je bil znova Bojan Dubljević z 20 točkami.

V četrtek je španski derbi v Vitorii dobila Barcelona, ki je Baskonio premagala z 78:85. Mike Tobey je za Katalonce dosegel tri točke.

20. krog:
ANADOLU EFES – BAYERN 81:89
Micić 15; Winston in Rubit po 14.

ŽALGIRIS – CRVENA ZVEZDA 71:66
Ulanovas 13, Smits in Polonara po 10; Petrušev 16.

OLYMPIACOS - REAL MADRID 73:60
Walkup 18 (3/5 za tri), Vezenkov 15; Tavares in Musa po 12.

OLIMPIA MILANO - ASVEL 73:79
Davies 26 in 8 skokov, Luwawu Cabarrot 16 in 8 skokov; Mathews 17 (3/6 za tri), De Colo 13.

FENERBAHČE – MONACO * 98:94
Wilbekin 21, Hayes-Davis 18; James 23.
* – po podaljšku

MACCABI TEL AVIV – ALBA BERLIN 87:74
Baldwin 33, Colson 11; Procida in Smith po 12.

BASKONIA – BARCELONA 78:85
Sedekerskis 16; Mirotić 15, Jokubaitis 13 ... Tobey 3 (1/4 za tri) in 2 podaji v 8 minutah.

VIRTUS BOLOGNA – PANATHINAIKOS 74:64
Šengelia 16, Teodosić 12; Wolters 15.

VALENCIA – PARTIZAN 89:81
Dubljević 20, Webb 17 ... Prepelič 2 (0/2 za tri) in 5 podaj v 15 minutah; Exum 22.