Po Panathinaikosu in Fenerbahčeju so torej še Baski Kaunas zapustili sklonjenih glav. Vmes je zeleni gozd moral premoč priznati le Barceloni v gosteh. Zdovčeva vrsta je imela pobudo, toda gostje so dve minuti in pol pred koncem s trojko Jaysona Grangerja izenačili na 63. Tedaj je odgovornost prevzel Lukas Lekavičius, ki je v slabih dveh minutah nanizal osem točk in zagotovil Žalgirisu zmago. Ob 13 točkah je vpisal še devet podaj. Zoran Dragić je proti nekdanjemu klubu, s katerim je postal španski prvak, igral dobrih pet minut, statistiko pa pustil prazno.

"Čestitke igralcem za zmago. Kot sem rekel, bo boj za vsako posest. Lahko bi morda že prej odločili tekmo, toda Baskonia je zelo kakovostna ekipa. Na koncu smo imeli tudi malce sreče, a na splošno smo igrali dobro obrambo. Prisilili smo jih v številne dodatne podaje. V prvem polčasu nam je težave povzročal njihov napadalni skok. Imeli so jih deset, po katerih so dali 13 točk. V drugem delu smo nadzorovali skok in na koncu tudi, mislim, zasluženo slavili," je dejal Zdovc, ki je dobil trenerski obračun z Nevenom Spahijo, s katerim sta sodelovala nekoč pri Olimpiji. Legendarni slovenski košarkar je bil tedaj kapetan zmajev, Šibeničan pa pomočnik Zmaga Sagadina.

Šiško zaigral prvič po okužbi

Šesto zmago je vpisal Bayern, ki je s 73:65 premagal Asvel. Bavarci so v zadnjih šestih minutah naredili delni izid 9:2. Od tega je šest točk dal Augustine Rubit, ki je bil z 19 točkami in 12 skoki prvo ime srečanja. Prvič po okužbi z novim koronavirusom je v Evroligi zaigral Žan Mark Šiško. Slovenski organizator igre je izpustil šest tekem, na prejšnji je bil potem že v postavi, toda ni še stopil na parket. Tokrat je v nekaj manj kot 12 minutah prispeval štiri točke in dve podaji.