Navijači Fenerja so z ovacijami pozdravili trenerja Beograjčanov Željka Obradovića, ki je klub iz Carigrada vodil sedem let in ga popeljal do prvega evropskega naslova v zgodovini. Zdaj na vročem stolčku sedi Dimitris Itudis, ki je bil kar 13 let Obradovićev pomočnik pri Panathinaikosu. Legendarni Žoc je ob prvi vrnitvi v Carigradu slavil. Potem ko je Partizan prejšnji teden prekinil niz petih porazov, je zdaj vpisal šesto zmago v letošnji sezoni in se počasi vrača v boj za končnico.

Gostitelji so zapravili dvomestno prednost, ki so jo imeli še v tretji četrtini. Dve minuti pred koncem so vodili za štiri, nato pa je s štirimi zaporednimi točkami izenačil Zach Leday. Devin Booker je pred vstopom v zadnjo minuto s prostima metoma vrnil Fener v vodstvo, nato pa je izenačil Aleksa Avramović, ki je dobil napadalni skok. Scottieju Wilbekinu se je nato zatresla roka, Avramović, ki se je vrnil po poškodbi, pa je bil polovično uspešen, ko je tri sekunde pred koncem stopil na črto prostih metov. Domača zasedba je imela priložnost za zmago, toda Nick Calathes je slabo podal Bookerju, ta se je nespretno odzval in Janis Papapetru je žogo prestregel. Grški košarkar je nato sicer zgrešil oba prosta meta, drugega namenoma, tako da se je iztekel igralni čas.

Paritzan dobil napeto končnico v Carigradu

Zvezda v gosteh boljša od Olympiacosa

Na zahtevnem gostovanju je slavila tudi Crvena zvezda, ki je z 90:86 premagala Olympiacos. Tudi Pirejčani so zapravili dvomestno prednost, ki si jo je po preobratu v zadnji četrtini potem priigrala tudi rdeče-bela zasedba iz Beograda. Gostje so izza črte metali 46-odstotno, skoraj 75- pa za dve. Zmagali so, čeprav so izgubili devet žog več od tekmeca.

Facundo Campazzo, ki je pred dnevi okrepil prvake Lige ABA, je z ekipo pripotoval v Grčijo, a še ni igral. Je bil pa zato zelo razigran drugi Argentinec v vrsti Duška Ivanovića, Luca Vildoza, ki se je izkazal z 22 točkami in osmimi podajami. To je bila sedma zmaga Zvezde na zadnjih osmih evroligaških tekmah.

Barcelona in Monaco zamudila skok na vrh

Košarkarji Barcelone in Monaca so zamudili priložnost za skok na vrh lestvice. Barcelona je v španskem dvoboju izgubila na gostovanju v Valencii s 84:83, Monaco pa je moral v Milanu priznati premoč Olimpii Milano, ki je slavila z 79:71. Na vrhu je zdaj peterica moštev s po 25 točkami.

Prav tekma v Valencii je imela danes najbolj zanimivo končnico. Valencia je dve minuti in pol pred koncem še vodila z 79:69. Barcelona pa je vztrajno nižala razliko in 15 sekund pred koncem je Nikola Mirotić zadel za 81:80. Po hitrem prekršku je John Chris zadel oba prosta meta za 83:80. Isti igralec je štiri sekunde pred koncem po novi osebni napaki zadel še en prosti met, potem ko je met za tri točke za Barcelono zgrešil Alex Abrines. Nikola Kalinić je Barcelono še enkrat približal, a čas se je iztekel.

V vrstah zmagovalcev je nastopil tudi Klemen Prepelič in dosegel devet točk. Mike Tobey je za Barcelono dosegel štiri točke.

Malo katastrofo pa je doživel Monaco. Še dobre štiri minute pred koncem je na semaforju pisalo 58:70, s serijo 19:0 pa so gostitelji 27 sekund pred koncem vodili s 77:70 in nepričakovano osvojili obe točki.

15.krog:
FENERBAHČE - PARTIZAN 72:73
Wilbekin 14; Punter in Lessort po 12, Glas ni bil v ekipi Partizana.

OLYMPIACOS - CRVENA ZVEZDA 86:90
Slukas in Black po 14; Vildoza 22, Petrušev 14.

ALBA BERLIN - MACCABI TEL AVIV 70:83
Lo 16; Martin 21, Adams 17.

BASKONIA - VIRTUS BOLOGNA 90:79
Marinković 22, Sedekerskis in Kotsar po 12; Belinelli in Šengelia po 15.

REAL MADRID - ASVEL 92:73
Poirier 19, Musa 15; Noua 17.

ANADOLU EFES - PANATHINAIKOS 88:69
Clyburn 23, Micić 19; Bacon 20.

ŽALGIRIS - BAYERN 75:67
Evans 32 (6/6 za dve, 5/9 za tri), Ulanovas 18; Walden 18.

OLIMPIA MILANO - MONACO 79:71
Baron 23, Davies 14; James 24.

VALENCIA - BARCELONA 84:83
Rivero 16, Dubljević 14, Harper 11, Prepelič 9 (1/2 za dve, 1/4 za tri) in 2 podaji v 17 minutah; Laprovitolla 28 (6/11 za tri).