Ognjen Dobrić je bil prvi igralec Zvezde, na koncu pa je zgrešil met za zmago. Foto: www.euroleague.net

Beograjčani so vodili tako rekoč ves čas, največ v drugi četrtini za 14, toda gostitelji so po zaslugi dobre tretje četrtine, ki so jo dobili za 11, ujeli priključek. V dramatični končnici je Ognjen Dobrić 38 sekund pred koncem izenačil na 67, nato pa je zadel Chris Jones. Ostalo je še 26 sekund, Dobrić pa je zatem izza črte zgrešil za zmago. Srbski krilni košarkar, ki je bil štirikrat natančen za tri, je bil z 20 točkami daleč najbolj razpoložen igralec rdeče-belih. Zvezda je znova dobro igrala v obrambi, v napadu pa je bilo razigranih košarkarjev premalo. Dvomestno število točk je dosegel le še Aaron White. Pri Asvelu sta bila s po 17 najboljša Jones in Paul Lacombe.

Bayern je prvič slavil v Vitorii, Baskonio je ugnal s 84:77. Bavarci so se z deveto zmago približali mestom, ki vodijo v končnico. Baski so v zadnji četrtini naredili serijo 9:0, s katero so se vrnili po zaostanku za 13, toda dve minuti in pol pred koncem je štiri pomembne točke dosegel Othello Hunter. Gostje so povedli za šest, njihovo vodstvo pa ni bilo več ogroženo. Žan Mark Šiško se v dobrih desetih minutah ni vpisal med strelce.

Žalgiris, ki ga vodi Jure Zdovc, je klonil šestič zapored. V Carigradu je po velikem preobratu Fenerbahče slavil s 73:67. Zeleni gozd je še v tretji četrtini vodil za 17, bil v prednosti 37 minut, toda na koncu je zmaga ostala doma. V zadnjih štirih minutah je Fener naredil delni izid 14:2, Marko Gudurić je 43 sekund pred koncem zadel ključno trojko za 69:67. Srbski branilec je bil z 19 točkami prvi strelec srečanja. Z natančnim izvajanjem prostih metov je zmago potrdil Devin Booker.