Američan Jimmer Fredette je bil z 21 točkami najboljši strelec Panathinaikosa. Foto: EPA

Po visokih porazih v gosteh proti CSKA-ju in Barceloni je tako v ekipi Željka Obradovića, ki jo pestijo poškodbe, nekoliko mirneje. Za zmago nad moskovsko ekipo je Fenerbahče ključno delo opravil v tretji četrtini, ko je prejel le šest točk in šel v odločilno četrtino z desetimi točkami zaloge.

Luigi Datome je bil z 20 točkami (iz igre 8/11, od tega trojke 3/4) prvi strelec, najvišji statistični indeks (23) pa je imel Kostas Sloukas, ki je 19 točkam dodal 9 podaj.

Fenerbahče je imel odličen met, zadel je tudi 13 od 24 trojk.

Stotica Panathinaikosa
Rick Pitino (sicer tudi grški selektor) se je sijajno vrnil na klop Panathinaikosa, ki ga je v lanski sezoni popeljal do naslova v grškem prvenstvu in pokalu. Najbolj napadalna ekipa letošnje Evrolige je pridno polnila koš Baskonie in zmagala s 100:68. Jimmer Fredette je bil z 21 točkami najboljši strelec.

Crvena zvezda, ki v nedeljo prihaja v Stožice, je za četrto zmago sezone s 76:73 ugnala Valencio. S sireno je trojko zadel Lorenzo Brown, ki je bil z 19 točkami (v 26 minutah) tudi prvi strelec beograjske ekipe.

Crvena zvezda je s 76:73 ugnala Valencio, s sireno je trojko zadel Lorenzo Brown. Ob polčasu je bilo 37:41. Foto: EPA