Žalgiris je zdržal v peklenskem vzdušju dvorane Ulker Sports, v kateri v letošnji sezoni Evrolige Fenerbahče do danes ni izgubil nobene tekme. Serija se zdaj seli v Kaunas. Foto: EPA

Potem ko je Žalgiris z izjemno natančnim metom iz igre dolgo nadziral položaj in po tretji četrtini vodil z 58:73, je turška ekipa začela uspešen lov. Na začetku 36. minute ji je po dolgem času uspelo zaostanek znižati pod 10 točk, Marko Gudurić pa je s trojko (za 71:77) polni dvorani Ulker Sports (12.600 gledalcev) vlil še več upanja. Po dveh uspešnih akcijah Jana Veselyja pod košem je bilo na začetku 39. minute samo še tri točke razlike (77:80). 39 sekund pred koncem je Luigi Datoma s košem s polrazdalje izenačil na 80.

Hanga zadel odločilen met za zmago Barce

Odločil Ulanovas
V finišu se je tehtnica spet prevesila na stran Žalgirisa, odločil pa je koš najboljšega igralca večera Edgarasa Ulanovasa (20 točk; met za dve 9/10). V naslednjem napadu je Gudurić z desnico stopil v avt in zapravil napad Fenerbahčerja, za Žalgiris pa ni bilo usodno, da je Leo Westermann zgrešil oba prosta meta (drugega najbrž nalašč), saj je imel Fenerbahče le slabe štiri sekunde za napad. Žalgiris je imel veliko pripomb na sojenje, med drugim je Luigi Lamonica v tretji četrtini pri vodstvu litovske ekipe s 53:69 trenerju Šarunasu Jasikevičiusu prisodil tehnično napako.

Poirier 14 točkam dodal 15 skokov
Baskonia, ki letos gosti turnir Final four, je v gosteh presenetila CSKA z 68:78 in izenačila izid v zmagah na 1:1. Blestel je Vincent Poirier s 14 točkami, 15 skoki in štirimi ukradenimi žogami. Ko je Kyle Hines CSKA približal na sedem točk zaostanka (65:72), je bilo še vse odprto, toda košarkarji CSKA-ja so nato zgrešili naslednjih pet metov. To je bila prva zmaga Baskonie v Moskvi po turnirju Final four 2005. Naslednjih 15 tekem je dobil CSKA!

Evroliga, končnica, četrtfinale, druge tekme:
FENERBAHČE (1) - ŽALGIRIS (8) (v zmagah 1:1)
80:82 (21:20, 18:26, 19:27, 22:9)
Datome 17, Sloukas 15, Vesely 12; Ulanovas 20, Wolters 14, Davies 13.

CSKA MOSKVA (2) - BASKONIA (7) (v zmagah 1:1)
68:78 (18:27, 19:15, 15:24, 16:12)
Higgins 15, Rodriguez in Clyburn po 14; Hilliard 16, Shields 15, Poirier 14 točk in 15 skokov.

ANADOLU EFES (4) - BARCELONA (5) 1:1
72:74 (16:19, 18:19, 25:24, 13:12)
Larkin 18, Micić 15, Simon 14, Moerman 11; Hanga 17, Tomić 13, Heurtel 12, Blažić 2 (met 1/1) in 2 podaji v 8 minutah.

REAL MADRID (3) - PANATHINAIKOS (6) 2:0
78:63 (21:8, 14:18, 26:15, 17:22)
Campazzo 13, Randolph in Ayon po 10, Prepelič 9 (za dve 1/1, trojke 2/2, prosti meti 1/2); Thomas 13.