Turška ekipa, ki jo vodi legendarni Željko Obradović, je dosegla 18. zmago v sezoni. Izgubila je le dvakrat, in to v gosteh.

Fenerbahče z le dvema porazoma zaseda vrh Evrolige. Foto: EPA

Fenerbahče je že v prvem polčasu povedel z dvomestno prednostjo, na odmor je odšel z 12 točkami prednosti (40:28). V drugem polčasu grškemu velikanu ni uspelo resneje zapretiti in spremeniti poteka igre. Fenerbahče je vodil največ za 22 točk (64:42), na koncu je imel 15 točk naskoka (90:75).

Pri turški ekipi sta bila najbolj razpoložena Erick Green s 17 točkami in Nikola Kalinić s 16 točkami, pri grški ekipi pa sta največ točk dosegla Latvijca Janis Timma (14 točk) in Janis Strelnieks (13 točk).

Randolph prvi mož Reala
Drugouvrščeni Real Madrid, kjer igrata evropska prvaka Anthony Randolph in Klemen Prepelič, je z 92:84 premagal Anadolu Efes.

Po prvem polčasu je bil izid izenačen (42:42), v vrstah kraljevega kluba pa se je izkazal prav Randolph, ki je v tem delu igre dosegel 17 točk (14 točk je dosegel v prvi četrtini). Tudi v tretji četrtini je Randolph nadaljeval z dobro igro, po njegovi novi trojki je Real vodil z minimalno prednostjo (60:59). Po osmih zaporednih točkah Sergia Llulla je Real povedel z višjo razliko (80:72). Real je do konca uspel obdržati prednost, za konec je Llull zadel svojo tretjo trojko (89:82).

Randolph je na koncu v 27 minutah zbral 24 točk, ujel je šest odbitih žog.

Klemen Prepelič tokrat ni bil v postavi Reala, prav tako priložnosti ni dobil Jaka Blažič pri Barceloni, ki je s 76:84 izgubila proti CSKA-ju.