Jure Pelko je ob zmagi Heliosa dosegel 18 točk, ob tem pa je imel še sedem podaj. Foto: www.alesfevzer.com

Obe ekipi sta zmagali v gosteh in tako opravili več kot polovico dela. Koper Primorska je Rogaško premagala z 62:82, Helios Suns pa Šentjur s 60:67. Povratni tekmi bosta v sredo.

Po sobotnem porazu v Beogradu proti FMP-ju (v Ligi ABA) Koper Primorska ni imela veliko časa za pripravo, toda že v prvi četrtini je Rogaški ušla za 17 točk, v nadaljevanju pa povedla za 24 točk. Pred zadnjo četrtino je bilo 50:70 in tudi na koncu je bila razlika 20 točk. Pri primorski ekipi je igrala le sedmerica igralcev, najučinkovitejša sta bila Aleksandar Lazić (20 točk in 15 skokov) in Alen Hodžić (19 točk, 8 skokov in 7 podaj).

Helios dobro igral tako v napadu kot v obrambi
Helios Sunsi so po treh zadetih prostih metih Jureta Pelka v šesti minuti povedli z 8:16, gostitelji pa so še v prvem polčasu tehtnico nagnili na svojo stran (33:32). Za prednost Heliosa ob polčasu s 35:39 je s trojko poskrbel mladi Bine Prepelič. V drugem polčasu Šentjur niti enkrat ni vodil, razpoloženemu Pelku pa sta se v napadu priključila še Davor Konjević in Krešimir Radovčić. Pelko (18 točk in 7 podaj) je v 34. minuti povišal na 51:63.

"Tokrat smo bili dobri na obeh straneh igrišča. To, kar smo se dogovorili, smo upoštevali in speljali. Škoda nekaj zapravljenih odprtih metov, vseeno pa verjamem, da bo ta prednost dovolj za povratno tekmo," je povedal Jure Pelko.

Pokal Spar, četrtfinale, prve tekme
ŠENTJUR - HELIOS SUNS
60:67 (18:22, 17:17, 16:15, 9:13)
150; Čebašek 13, Pešić in Ledl po 10; Pelko 18, Konjević 15, Mahkovic 11.

ROGAŠKA - KOPER PRIMORSKA
62:82 (10:27, 23:25, 17:18, 12:12)
Dornik 13, Miličević in Bernard po 9; Lazić 20 točk in 15 skokov, Hodžić 19.
Povratni tekmi bosta v sredo.

Torek ob 19.00:
GORENJSKA GR. DR. ŠENČUR - CEDEVITA OLIMPIJA
KRKA - HOPSI POLZELA
Povratni tekmi bosta v četrtek.

Sklepni turnir najboljše četverice bo 15. in 16. februarja na Kodeljevem v Ljubljani.