V zelo izenačenem dvoboju si nobena izmed ekip ni priigrala večje prednosti od sedmih točk. Zlatibor je s takšnim naskokom vodil v tretji četrtini (53:46), nato pa so se Domžalčani približali in večji del zadnje četrtine vodili.

Nazadnje 22 sekund pred koncem, ko je trojko za 82:81 zadel Tadej Ferme, dve sekundi pred koncem pa mu je odgovoril Nemanja Protić. Blaž Mahkovic je nato poskusil še z metom za zmago, a je zgrešil in napredovanja so se veselili Srbi.

Prav Mahkovic je bil najboljši strelec Domžalčanov z 18 točkami, 15 jih je dodal Venkatesha Jois. Pri Srbih se je z 22 točkami najbolj izkazal Dimitrije Nikolić, Protić je dvoboj končal s 17.

V polfinalu bo tekmec Zlatiborja Borac iz Banjaluke, ki je v prvem četrtfinalnem obračunu premagal Mladost iz Zemuna z 80:79. Polfinala bosta v petek, finale pa v nedeljo.

Liga ABA 2, sklepni turnir, četrtfinale

Helios Suns - ZLATIBOR
82:84 (17:18, 20:21, 20:19, 25:26)
Mahkovic 18, Jois 15; Nikolić 22, Protić 17.

BORAC BANJALUKA - Mladost Zemun
80:79

MZT SKOPJE - Sutjeska
73:68

ŠIROKI BRIJEG - Spars Sarajevo
85:81

Polfinalni tekmi bosta v petek, finale pa v nedeljo. Prvak se bo uvrstil v Ligo ABA, podprvak pa bo s predzadnjim iz Lige ABA igral dodatne kvalifikacije.