Košarkarji Heliosa so dobili pokalni obračun vodilnih ekip rednega dela Lige Nova KBM. Foto: www.alesfevzer.com

Pri domači zasedbi sta bila najučinkovitejša Lovro Buljević (20 točk in 12 skokov) in Austin Wade Luke (19 točk in 9 podaj), pri gostih pa Rok Stipčević, ki je dosegel 19 točk.

Prvo četrtfinalno tekmo so dobili Domžalčani z 82:74. Tudi na povratni tekmi so začeli bolje in prvo četrtino dobili s 23:16. Sledil je preobrat Krke, ki je do konca prvega polčasa povedla s 40:43. V 25. minuti srečanja so Novomeščani po trojki Stipčevića povedli s 43:59 in kazalo je, da bo Krka napredovala v polfinale.

Krka je po 30 minutah vodila s 14 točkami naskoka
Krka je imela vse v svojih rokah, saj je v zadnjo četrtino vstopila s 14 točkami prednosti (49:63). Helios se je nato le prebudil in dosegel sedem zaporednih točk ter poskrbel za napeto končnico. Gostitelji so 75 sekund pred koncem srečanja zaostajali le še za dve točki (76:78), vendar so gostje po trojkah Stergarja in Spasojevića izsilili podaljšek. V dodatnih petih minutah je Luke zadel trojko in dodal še dva prosta meta, Helios je bil boljši s 13:5.

Zaključni turnir naslednji teden v Mariboru
Mariborska dvorana Lukna bo prvič v zgodovini prizorišče sklepnega turnirja pokalnega tekmovanja. V polfinalu se bo Helios pomeril z ekipo Terme Olimia Podčetrtek, srečanje bo na sporedu 16. februarja ob 17.30. V drugem polfinalu se bo Šenčur zelo verjetno spopadel s Cedevito Olimpijo, ki ima ogromno prednost s prve tekme proti Triglavu. Finale bo na sporedu v petek, 17. januarja, ob 20.00.