CSKA je bil s 70:68 boljši od Fenerbahčeja. Foto: EPA

Dvoboj vodilnih ekip Evrolige je bil zelo izenačen, ob polčasu je bilo 36:35, po tretji četrtini 52:48. Cory Higgins je 25 sekund pred koncem z desnega krila zadel trojko za 68:65, kar je bilo odločilno. Zmago je s prostima metoma potrdil prvi strelec gostiteljev (16 točk) Will Clyburn.

Za ekipo Željka Obradovića je 17 točk dosegel Nikola Kalinić. CSKA je skok dobil z 31:26. Fenerbahče vseeno ostaja na prvem mestu lestvice.

Koponen prehitel sireno v Münchnu
Košarkarji Barcelone so izgubili v Münchnu proti Bayernu z 71:73. Slovenski reprezentant v dresu katalonskega velikana Jaka Blažič je v dobrih 16 minutah zbral 10 točk, tri skoke in eno podajo. Nemci so dosegli zmago zaradi odlične zadnje četrtine, ki so jo dobili s 24:15. Junak tekme je bil Petteri Koponen, ki je zadel ob izteku igralnega časa. Predtem je dva prosta meta zadel Blažič za 71:71.

Prepelič tretji strelec Reala
Real Madrid je v španskem obračunu v gosteh klonil z Baskonio Vitorio (96:86). Klemen Prepelič je v 18 minutah dosegel devet točk, skok in tri podaje ter je bil tretji strelec ekipe iz španske prestolnice, za katero prav tako kot Prepelič član zlate slovenske ekipe s prejšnjega evropskega prvenstva Anthony Randolph v slabih desetih minutah ni dosegel točke, ujel je le eno žogo. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih dobrih treh minutah in pol, ko je Real zaostajal še za tri točke (72:75), nato pa so tekmeci povsem preobrnili potek izenačenega srečanja.

Ekipa Armani Olimpia Milano je v Atenah v gosteh izgubila proti Panathinaikosu (83:95). Alen Omić je v slabih desetih minutah za gostitelje ni dosegel točke, ujel pa je pet žog ob eni podaji.

28. krog:
CSKA MOSKVA - FENERBAHČE
70:68 (14:18, 22:17, 16:13, 18:20)
Clyburn 16 in 8 skokov, Higgins 15, Rodriguez 9; Kalinić 17, Muhammed 15, Vesely 10.

BUDUĆNOST - ANADOLU EFES
84:91 (19:27, 21:26, 18:18, 26:20)
Jackson 17 (3/3 za ztri), Bitadze 16; Mičić 18 (4/8 za tri) in 6 podaj, Pleiss 16, Dungston 14.

BAYERN - BARCELONA
73:71 (18:19, 14:17, 17:20, 24:15)
Booker in Koponen po 14, Williams 11; Tomić in Heurtel po 13, Singleton 12, Blažič 10 (2/3 za dve, prosti meti 6/6), 3 skoki in ena podaja v 16 minutah.