James Harden je dobil dvoboj proti Kevinu Durantu. Foto: Reuters

Prvo ime Raket je bil tudi tokrat James Harden, ki se je zaustavil pri 38 točkah. V 40 minutah je iz igre metal 13/29, od tega 6/17 za tri točke. Vodilnemu strelcu Lige NBA se je roka zatresla v zadnjih vzdihljajih tekme, ko je zgrešil drugi prosti met ter tako omogočil Golden Statu napad za izenačenje, a se je Houston izvlekel in branilcem naslova prizadejal drugi zaporedni poraz. Končni izid je bil 112:108.

"Imela sva odprt pogled na koš. Preprosto žoga ni želela skozi obroč," je zaključek tekme pokomentiral Durant.

Rakete so devet minut pred koncem vodile za 15 (101:86), še dobre tri minute pred koncem za devet (108:99), toda žilavi gosti so po zaslugi Duranta (34 točk; met 12/22) in Curryja (30; met 12/25) v zadnji minuti prišli zgolj na minus dva.

Harden je imel pomoč predvsem v Ericu Gordonu (20 točk) in P. J. Tuckerju (17 točk, 10 skokov). Houston je trojke metal 17/50, Golden State 8/33. Močno kritizirani Curry je tekmo začel odlično. V prvi četrtini je vknjižil 11 točk, vendar se je v nadaljevanju spet ohladil. Trojke je metal 4/14.

Antetokounmpo Milwaukee popeljal do nove zmage

Antetokounmpo in rezervisti blesteli v Bostonu
Na Vzhodu je Milwaukee po uvodnem porazu proti Bostonu dobil tretjo tekmo zapored (113:101) in je od konferenčnega finala oddaljen le še eno zmago. Nezaustavljiv je bil Giannis Antetokounmpo, ki je ob metu 15/22 Celticsom nasul 39 točk. Ob tem je zbral še 16 skokov.

Veliko delo je spet opravila klop Bucksov, ki je dobila dvoboj rezervistov kar z 32:7. Prav druga enota je priigrala Milwaukeeju dvomestno prednost, ki jo Bostonu ni uspelo izničiti. Prednjačila sta George Hill s 15 točkami in Pat Connaughton z 9 točkami in 10 skoki.

"To je neverjetno," je dejal Antetokounmpo in dodal: "Danes smo vsi na parketu dali vse od sebe. Igrali smo čvrsto. Vsak od nas je bil pripravljen, vsak je v mozaik dodal svoj kamenček. To nas krasi in nas razlikuje od povprečne ekipe. Prav vsi smo bili pripravljeni na nov podvig."

Gostitelji so se dobrih pet minut pred koncem sicer približali na le pet točk zaostanka. Najboljši strelec Bostona je bil s 23 točkami Kyrie Irving, ki pa je iz igre metal le 7/22, od tega 1/7 za tri točke. 16 točk ali več je dosegla celotna prva peterka Celticsov.