Joshuia Heath je bil najboljši strelec tekme v Tivoliju. Zadel je sedem izmed devetih metov za dve točki in eno trojko iz štirih poskusov. Foto: www.alesfevzer.com

Ilirija tudi po enajsti tekmi v sezoni ostaja brez zmage, čeprav je bila tokrat zares blizu. Borbeni domači košarkarji so imeli v prvem polčasu niti igre v svojih rokah. V drugi četrtini so povedli za sedem točk in do odmora ohranili še tri točke naskoka (41:38).

Sredi tretje četrtine je kazalo, da bo Ilirija postavila temelje za prvo zmago v sezoni. Anže Germ je zadel trojko v 27. minuti za vodstvo s 60:49, nato pa so Ljubljančani popustili. Krka je z delnim izidom 10:0 končala tretjo četrtino. Pred zadnjimi desetimi minutami je bilo le še 62:61 za Ilirijo.

V končnici si je Krka priigrala minimalno prednost, v odločilnih trenutkih pa sta bila zbrana Dino Cinac in Luka Lapornik, ki sta zadevala proste mete. Več kot nekaj točk razlike gostom sicer ni uspelo pridobiti, je pa bil na koncu, ko je pri domačih Isiah Manderson s prostima metoma še znižal na 83:84, dovolj tudi le en zadet prosti met Domna Bratoža za končno zmago Krke.

Pri Iliriji je najboljši strelec Joshua Heath z 20 točkami, pri gostih pa je tri manj prispeval Cinac.

"Čestitke Krki za zmago. Videlo se je, da so bili utrujeni od zmage v Ligi ABA. Na žalost priložnosti za zmago spet nismo znali izkoristiti, vendar gremo naprej," je poudaril trener Ilirije Saša Dončić.