Kyrie Irving je Indiani nasul 37 točk. Foto: Reuters

Če je bila za Pacerse na prvi tekmi usodna tretja četrtina, jih je zdaj pokopala zadnja, ki so jo izgubili z 31:12. Kljub temu so bili v igri za zmago vse do zadnjih sekund. 2:16 pred koncem je Bojan Bogdanović zadel trojko za vodstvo Indiane z 92:91. Na koncu se je izkazalo, da so to tudi zadnje točke gostov na tekmi.

Boston je preostalih osem točk dosegel v zadnjih 51 sekundah. Trojko za vodstvo je zadel Jayson Tatum, Gordon Hayward pa je položil za 94:91 12 sekund pred koncem. Na drugi strani je Wesley Matthews slabo podal iz avta in tekma je bila odločena.

Pri Bostonu so bili dvomestni le trije igralci. Prvo ime tekme je bil Kyrie Irving s 37 točkami. Tatum jih je dodal 26, Hayward 13. Pri Indiani je bil s 23 točkami najučinkovitejši Bojan Bogdanović.

Detroit se je upiral le v prvem delu
Prepričljivo sta do drugih zmag v seriji spet prišla Milwaukee in Houston. Bucksi so s 120:99 nadigrali Detroit, ki se je držal do polčasa. Tretjo četrtino je Milwaukee dobil s 35:17. Eric Bledsoe je dosegel 27 točk. Giannis Antetokounmpo se je izkazal s 26 točkami (13 v tretji četrtini) in 12 skoki v 30 minutah. Khris Middleton je vknjižil 24 točk. Pri Detroitu je bil ob vnovični odsotnosti Blaka Griffina prvi strelec Luke Kennard z 19 točkami.

Trojni dvojček Jamesa Hardna v gladki zmagi Raket
Houston si je proti Utahu že v prvi četrtini nabral 20 točk prednosti in slavil s 118:98. James Harden je tretjič v končnici prišel do trojnega dvojčka ‒ 32 točk, 13 skokov in 10 podaj. Že do polčasa je Jazzerjem nasul 25 točk.