Ali Kyrie Irving igra svojo zadnjo sezono pri Bostonu? Foto: Reuters

Prvi organizator igre pri Celticsih bo po koncu sezone prost igralec. Pri Bostonu upajo, da bo z najuspešnejšim moštvom v zgodovini lige podaljšal sodelovanje, a Irving v zadnjem času kaže vse več nezadovoljstva.

Kaj je glavni razlog za 'razpad sistema' na zadnjih nekaj tekmah? To, da ne igramo kot ekipa. To je vse. Če bi igrali drug za drugega, se to ne bi zgodilo.

Marcus Smart

Smart: Ne igramo kot ekipa
Celticsi so v Torontu izgubili tretjič zapored, v zadnjih tekmah ekipa ne igra tako složno kot po navadi. Tudi košarkar Marcus Smart je to javno priznal. "Kaj je glavni razlog za 'razpad sistema' na zadnjih nekaj tekmah? To, da ne igramo kot ekipa. To je vse. Če bi igrali drug za drugega, se to ne bi zgodilo," je dejal. Irving, ki je odigral 28 minut srečanja in je bil na klopi Bostona videti precej nezadovoljen, je na Smartovo pripombo po tekmi dejal le: "To je njegovo mnenje."

Toronto vodil že za 31 točk
Gledalci so videli le 12 minut izenačene košarke, Boston je po prvi četrtini vodil z 32:30, nato pa je na uvodu druge četrtine gostiteljem uspel delni izid 18:0, po katerem so povedli z 48:34, prednost je v prvem polčasu zrasla že na +23 (66:43). V drugem polčasu je Toronto le še nadzoroval potek tekme, za najvišjo prednost (+31) je minuto in pol pred koncem tretje četrtine s trojko poskrbel Norman Powell.

Nikola Jokić je bil ob zmagi Denverja nerešljiva uganka za košarkarje Oklahome Cityja. Srbskemu košarkarju je skok zmanjkal do trojnega dvojčka. Foto: Reuters

Pri gostiteljih je 25 točk dosegel Pascal Siakam, Kawhi Leonard jih je dodal 21, pri Bostonu je bil najučinkovitejši Marcus Morris s 17 točkami.

Liga NBA, tekme 26. februarja:
NEW YORK - ORLANDO 108:103
Mudiay 19, Trier 18, Robinson 17; Vučević (11 skokov) in Gordon po 26, Isaac 16.

TORONTO - BOSTON 118:95
Siakam 25, Leonard 21; Morris 17, Rozier in Tatum po 11.

DENVER - OKLAHOMA CITY 121:112
Jokić 36 in 10 podaj, Barton 23, Murray 20; George 25, Westbrook 22 in 14 skokov, Grant 21.

New York Knicksi, ki so po celi večnosti na prejšnji tekmi dosegli zmago v svojem Madison Square Gardnu, so svoje navijače na tekmi z Orlandom razveselili drugič zapored. Za zmago se lahko zahvalijo razpoloženim rezervistom. Foto: Reuters