Moč Virtusa in Miloša Teodosića je v tej sezoni izkusila tudi Cedevita Olimpija. Foto: www.alesfevzer.com

Zasedba Saše Đorđevića ostaja v sezoni Evropskega pokala še neporažena. Vpisala je že 20. zaporedno zmago, s čimer je izenačila rekord Lokomotiva Kubana, ki mu je ta dosežek uspel dvakrat. Prav moštvo iz Krasnodarja je v četrtfinalu moralo v dvoboju ruskih klubov z zelo visokima proračunoma in hkrati tudi cilji premoč priznati Unicsu, ki pa ob koncu obračuna v Italiji ni našel rešitve za Teodosića.

Potem ko je Virtus v tretji četrtini povedel za 12, so gostje iz Kazana napravili delni izid 18:6 in izenačili (56:56). Slabih šest minut pred koncem je na semaforju pisalo 64:64, nato pa je vajeti igre v svoje roke vzel srbski virtuoz, ki je dal 11 točk, hkrati pa podelil še nekaj ključnih podaj za pomembno zmago. Teodosić je bil s 27 točkami prvi strelec tekme. Marco Belinelli jih je dodal 12. Pri Unicsu je bil z 22 najboljši Jamar Smith, slovenski reprezentant Jordan Morgan je na parketu prebil 22 minut, v statistiko pa vpisal 11 točk (5/5 za dve, 0/1 za tri) in pet skokov.

Pred srečanjem v Bologni je na novinarski konferenci prvi mož Evrolige Jordi Bertomeu spregovoril o sestavi najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja. Z željo po stabilnejši ligi namerava večletno licenco podeliti še dodatnim klubom. Za zdaj je takih že 14. V naslednji sezoni bosta dva "wild carda" pripadla Ligi VTB in Ligi ABA, preostali dve mesti pa bo zapolnil Evropski pokal. Zagotovo se bo v Evroligo uvrstil prvak, če pa Valencii, zadnjemu prvaku Evropskega pokala, ne uspe priti v končnico Evrolige, pa tudi poraženec finala.

Polfinale, prvi tekmi:
MONACO – GRAN CANARIA 1:0
82:77 (20:21, 24:5, 10:20, 28:31)
Gray 25, Lessort 12; Costello 22.

VIRTUS BOLOGNA – UNICS KAZAN 1:0
80:76 (23:19, 21:17, 12:20, 24:20)
Teodosić 27, Belinelli 12; Smith 22 ... Morgan 11.

Povratni tekmi bosta v petek, morebitni tretji pa v sredo, 14. aprila. V krepkem tisku je izid v zmagah; igrajo na dve zmagi.