Pri Cedeviti Olimpiji so se vsi igralci vpisali med strelce, Jaka Blažič je tokrat dosegel šest točk. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so pred tekmo opozarjali, da se Cibona dviga v formi, in tako vsaj na videz šli z dobro mero previdnosti v dvoboj z Zagrebčani. Toda že v prvem polčasu so zmaji prišli do velike prednosti, ki so jo v drugem delu le še oplemenitili in tako dosegli tretjo zmago v enem tednu ter skupno šesto v Ligi ABA, ob katerih imajo še en poraz.

Olimpija je tekmo začela odločno, povedla je z 8:0, Cibona je prvič zadela po skoraj dveh minutah igre (8:2). V nadaljevanju je Olimpija višala vodstvo, vodila je za 11 točk (27:16).

V drugi četrtini so zmaji nadaljevali z enakim tempom, na polovici tega dela igre so vodili za 21 točk (43:22), na odmor pa so varovanci Jurice Golemca odšli z 19 točkami prednosti (48:29).

Olimpija je še naprej prevladovala po vrnitvi na parket, Edo Murić je s svojo četrto trojko in košem Olimpijo v 25. minuti povedel na +25 (59:34). Cibona je vzela minuto odmora, a ta ni pomagala, saj so zmaji po dveh zaporednih trojkah – zadela sta Roko Leni Ukić in Jarrod Jones – vodili že za 31 točk (65:34).

Luka Rupnik je z atraktivno trojko sklenil tretjo četrtino za +32 za Olimpijo (79:47). Rupnik je na začetku zadnje četrtine lepo podal Marinkoviću, ki je zmaje popeljal do najvišjega vodstva – 34 točk (81:47).

Za konec odlične predstave zmajev je Ukić zadel trojko in meja 100 točk je bila dosežena (100:72).