Trener Krke Vladimir Anzulović in najboljši igralec Krke Roderick Camphor, ki je odločil srečanje v Splitu. Foto: www.alesfevzer.com

V dvoboju sosedov na lestvici so tekmo bolje začeli gostje, ki so po zaslugi Adina Vrabca in Roka Stipčevića povedli s 7:0 in imeli pozneje še vedno pet točk naskoka (7:12). Gostitelji so prvič povedli v deveti minuti, naredili celo delni izid 12:3, in z minimalnim vodstvom na koncu dobili četrtino.

Polčas: 40:32 za Krko
V tekmi, polni preobratov, so gostitelji ušli na +5, a ob menjavi strani zaostajali za osem. Pri krkaših pa je bila vidna predvsem kolektivna igra, saj ni bilo izstopajočega košarkarja. Med strelce se je do polčasa (32:40) vpisalo kar osem košarkarjev.

Sorodna novica Koprčani izgubili za zeleno mizo proti Šenčurju. Bo klub ugasnil?

V končnico sta ekipi prišli izenačeni, zato je o zmagovalcu odločal prav vsak uspešni met. Dobri dve minuti pred zadnjim piskom sirene je Sani Čampara domače popeljal v vodstvo s 76:73. Miha Škedelj je Krko približal na točko, po zgrešenem metu Čampare za tri točke pa je Jure Škifić Krko pripeljal do minimalnega vodstva in nato zadel še prosti met za +2 (76:78).

Na drugi strani je sledil hiter prekršek in Marko Luković je 24 sekund pred koncem zadel oba prosta mesta za izenačenje na 78.

Camphor mož odločitve
Dolg napad Krke je štiri sekunde pred koncem s košem sklenil Roderick Camphor, Luković pa je neuspešno skušal zrežirati preobrat z metom za tri točke. Prav Camphor je bil z 20 koši tudi najučinkovitejši posameznik tekme, na nasprotni strani je točko manj dosegel Luković.

Olimpija v nedeljo s Cibono
Drugi slovenski predstavnik Cedevita Olimpija bo v nedeljo gostil Cibono, medtem ko so Koprčani, ki se spopadajo z velikimi finančnimi težavami, odpovedali gostovanje pri Borcu. Vodstvo tekmovanja bo srečanje registriralo z 20:0 za domače.