Cedevita Olimpija je danes na stoženski parket stopila še tretjič v tem tednu in domači navijači so videli novo, trinajsto zmago varovancev Jurice Golemca v Ligi ABA. Z zmago so se utrdili med prvimi štirimi ekipami v jadranski druščini.

Po prvi četrtini so košarkarji Cedevite Olimpije vodili največ za 10 točk, ta del igre pa so sklenili s sedmimi točkami prednosti (31:24).

V drugi četrtini so se gostje približali na le točko zaostanka (36:35). Zmaji so se nato prebudili, z delnim izidom 13:0 so povedli z najvišjo prednostjo 14 točk (49:35). Mega je do polčasa zmanjšala zaostanek (49:41).

V tretji četrtini je Olimpija vodila za 13 točk (56:43), a so se vztrajni gostje znova približali, ob začetku zadnje četrtine so prepolovili prednost (66:59).

Pet minut pred koncem so zmaji vodili za pet točk (79:74), gostje pa so jim ves čas dihali za ovratnik. Po trojki Jacoba Pullna, ki je potem začel skupinsko akcijo, s košem jo je zaključil Alen Omić, je Olimpija znova lažje dihala, povedla je za 10 točk (86:76). Zoran Dragić je po minuti odmora razliko povišal (88:76).

Gostje so se dobro minuto pred koncem znova približali na sedem točk zaostanka (88:81). S črte prostih metov je bil nato polovično uspešen Yogi Ferrell (89:81), zmaji pa so še dobro odigrali v obrambi, zmago Ljubljančanov je s trojko potrdil Ferrell.