Uvodna preizkušnja nove regionalne sezone je za zmaje prišla le nekaj dni zatem, ko so na tekmi slovenskega superpokala s Kansai Heliosom Domžale osvojili svojo prvo lovoriko sezone.

Videti je bilo, da bodo zmaji uvodno zmago v novi sezoni osvojili zlahka, saj so vodili tudi za 22 točk, toda v zadnji četrtini so dosegli le sedem točk, gostje so izenačili, imeli so napad za zmago, trojko je na srečo Ljubljančanov zgrešil Andrija Jelavić.

Sorodna novica Pianigiani: Zaradi različnih razlogov še nismo pripravljeni na takšno raven

Odlične tri četrtine
Dewayne Stewart je z dvema zaporednima trojkama vodil zmaje do prednosti z 8:4. Ko je zadel še Jaka Blažič za 12:6, je gostujoči trener vzel minuto odmora. Zmaji so hitro povedli z dvomestno prednostjo (21:10). To so brez težav ohranjali (29:19). Tudi v drugi četrtini so zmaji blesteli, vodili so za 18 točk (56:38; 58:40). Ob koncu četrtine so zmaji vodili za 22 točk (62:40).

Mega je po odmoru bolje zaigrala, zaostanek je zmanjšala na 11 (67:56). Olimpija je hitro vzpostavila ritem in znova je vodila za 18 (78:60).

In slaba zadnja četrtina
Gostje so zaostanek v zadnji četrtini prepolovili (86:77). Blažič je zapravil tri proste mete, gostje pa so bili še naprej uspešni v napadu, dve minuti pred koncem so se približali na le dve točki zaostanka (87:85). 36 sekund pred koncem je Mega izenačila (87:87). Justin Cobbs je zadel s polrazdalje (89:87). Gostje so imeli zadnji napad, za tri je metal Andrija Jelavić, a je zgrešil, Olimpija je tako Ligo ABA odprla zmagovito.

Drugi slovenski predstavnik, Krka, bo v ponedeljek igral proti FMP-ju.