Najboljši igralec tekme je bil Alen Omić, ki je imel statistični indeks kar 39. Foto: www.alesfevzer.com

Po neprepričljivi predstavi v sredo, ko jih je v Evropskem pokalu nadigral Bursaspor, so Ljubljančani nadaljevali zmagoviti niz v regionalnem tekmovanju, kjer ostajajo pri le dveh porazih. Igra sicer znova ni bila prepričljiva. Večji del srečanja so zmaji znova imeli težave v obrambi, toda v zadnji četrtini, ko so strli odpor trikratnega evropskega prvaka, so le dvignili obrambno raven, do izraza pa je prišla tudi domača individualna kakovost. V sredo jih čaka nova domača tekma, ko v Evropskem pokalu prihaja Cluj, pravi preizkus pa bo naslednja ovira v Ligi ABA, saj jih v 16. krogu čaka vroče gostovanje pri Crveni zvezdi.

Proti Splitu, ki je bil v zadnjem času v dobri formi, so Ljubljančani s 53-odstotnim metom zadeli 16 trojk. Prepričljivo so dobili tudi skok (39:27), za kar je bil najzaslužnejši Alen Omić, ki je ujel 16 odbitih žog, od tega kar 12 v napadu. Z 21 točkami je bil najboljši strelec tekme. 18 jih je dodal Yogi Ferrell, po 13 Amar Alibegović in Lovro Gnjidić, ki je odigral najboljšo tekmo v dresu Cedevite Olimpije, 11 Edo Murić, deset pa Josh Adams.

Čestitke fantom za težko prigarano zmago. Zavedali smo se, da bo Split motiviran, saj je v tekmo vstopil po zelo dobrem obdobju in zmagi nad Budućnostjo. Za nas je bila to peta tekma v 12 dneh, zato energija ni bila na pravi ravni, manjša je tudi naša rotacija zaradi odsotnih igralcev. Veseliti se moramo zmage in se hkrati zavedati, da moramo prikazati boljšo igro, predvsem v obrambi.

Jurica Golemac

Zmaji so sicer slabo začeli tekmo. Split je, ko je izkoristil odprte mete z razdalje, že v prvih petih minutah srečanja dosegel 17 točk in povedel za sedem. Gostitelji so imeli težave z izgubljenimi žogami – v prvi četrtini so jih zapravili šest, Split pa nobene –, so pa ujeli priključek s pomočjo dobrega meta izza črte (5/7). S 27:26 so Dalmatinci, pri katerih so vse točke dosegli Američani Lewis Sullivan, Tyrell Nelson in Shannon Shorter, vodili po prvih desetih minutah.

V 13. minuti je Olimpija po košu Gnjidića prvič po uvodnem vodstvu povedla. Domačo prednost je po zgrešenem metu mladega hrvaškega organizatorja igre povišal Omić, ki je dobil skok, nato pa zadel oba prosta meta. Gnjidić je bil po izenačenju Splita uspešen za tri, Omić pa je dodal tri točke za vodstvo gostiteljev s +6. 17. minuta je tekla, ko je Alibegović, ki je predtem s trojko odgovoril na dalmatinsko znižanje, s prostim metom priigral Ljubljančanom prednost osmih točk. Split se je povsem približal, Matic Rebec pa je izza črte postavil izid polčasa 56:51.

Slabo so zmaji odprli drugi polčas. V prvih petih minutah so dosegli le štiri točke, gostje pa so izkoristili številne zgrešene mete domače vrste in po protinapadu v 25. minuti prek Nelsona izenačili. Po minuti odmora Jurice Golemca je zadel Omić, toda Nelson je v naslednjem napadu s tremi točkami popeljal Split v vodstvo. Slovenski prvaki so odgovorili s košem Omića in prvo natančno trojko iz petega poskusa v drugem polčasu, ki jo je zadel Murić. Nato je bil izza črte uspešen še Marko Jeremić, Omić pa je položil za 72:63. Pred zadnjimi desetimi minutami je Olimpija vodila z 80:75.

Četrto četrtino je s trojko odprl Murić, Alibegović pa je po uspešni obrambi zabil za prvo dvomestno prednost. Sin legendarnega slovenskega reprezentanta Teomana je navdušil še z enim zabijanjem po ukradeni žogi in razlika je osem minut pred koncem narasla na 13. Priigrano razliko so Ljubljančani do konca še povišali. Največ so po trojki Gnjidića vodili za 20 (100:80).