Crvena zvezda se je po zanesljivi zmagi na prvi tekmi na drugem obračunu namučila za zmago.

Uvod tekme je nakazoval gladko zmago Zvezde, saj je v prvo četrtino zaključila z dvomestno prednostjo (29:18). V drugi četrtini so vodili za 12 (45:33), črno-beli pa so do polčasa znižali zaostanek (47:40).

V tretji četrtini je Zvezda ohranjala prednost (62:52).

Partizan se ni predal, v zadnji četrtini je prevzel vodstvo (69:71). Zvezda je med 35. in 38. minuto z delnim izidom 9:2 povedla za pet točk (78:73), kar se je izkazalo za ključen trenutek na tekmi. Zvezda je v napeti končnici izkoristila znanje in daljšo klop za vodstvo v finalni seriji z 2:0.

Nikola Kalinić je bil s 25 točkami prvi strelec pri zmagovalcih, pri poražencih jih je Aleksa Avramović dosegel 21.