Krka je šestič v tej sezoni izgubila za več kot 30 točk, drugič na domačem terenu. Foto: Krka/Drago Perko

Novomeščani so pred tekmo poudarjali pomembnost obračuna v končnici rednega dela, toda tokrat so bili bistveno slabši tekmec od sicer letos zelo dobrega FMP-ja, ki je na dobri poti v končnico tekmovanja. Krko čaka zares težak boj za obstanek. Namreč je na dnu lestvice. Po zmagi Splita v Čačku ima Krka zdaj ob tekmi manj tudi zmago manj. Poleg tega so Dalmatinci glede na medsebojne tekme v prednosti.

Krka, ki je pogrešala oba Američana Adonisa Thomasa in Hasahna Frencha, je korak z gosti iz Železnika izgubila že v prvi četrtini. Beograjski panterji so pobudo prevzeli s serijo 8:0, ki so jo pri domačem vodstvu s 4:2 začeli v drugi minuti. V osmi je bila razlika prvič dvomestna, FMP pa je pred koncem četrtine po delnem izidu 16:2 povedel kar za 18. Domača obramba je bila slaba, tudi v napadu ni in ni steklo. 33 točkam v prvi četrtini so jih gostje v drugi dodali 25 in že pred odmorom prednost povišali na 30. V drugem delu so razliko zlahka nadzorovali, najvišja prednost pa je znašala 35.

Damjanović: Vse je bilo narobe

Le Rok Stipčević (15) in Jurij Macura (12) sta dala dvomestno število točk. Prvi strelec tekme je bil z 19 Bryce Jones. Krka je iz igre metala le 41-odstotno, vsega 25- za tri (5/20), zelo slabi pa so bili tudi domači prosti meti (9/26). Sicer je dobila skok, razmerje v točkah v raketi pa je bilo kar 60:30 za FMP, ki je izkoristil 17 izgubljenih domačih žog, po katerih je dal 27 točk. Krka jih je po nasprotnikovih le sedem. Krka je šestič v jadranski sezoni klonila za več kot 30.

"To je bila naša daleč najslabša tekma v sezoni od začetka do konca. Število izgubljenih žog, nezbranost, ki se je poznala pri zgrešenih prostih metih, saj smo jih izvajali le 34-odstotno. Vso tekmo smo bili v "kontra ritmu". Zakaj je bil začetek tak, ne vem. Vse, o čemer smo se dogovorili glede individualne igre, vse je bilo narobe in to se je odrazilo tudi na kolektivni igri tako v napadu kot v obrambi. Res ne najdem razloga, zakaj je bilo tako. Mogoče strah, mogoče ker ves teden nismo bili popolni, mogoče izostanek Thomasa, ampak razlog za tak poraz ne morejo biti manjkajoči igralci,“ je bil razočaran Krkin trener Dalibor Damjanović.