Rashad Vaughn je bil proti Krki izjemno razigran. Foto: Igokea/Nikola Vuruna

Na tritedenski odmor zaradi pokalnih tekmovanj in reprezentančnega okna odhajajo Novomeščani, ki so znova igrali oslabljeni, z le zmago prednosti pred Mego, ki je 11. Predzadnji si mora namreč obstanek med jadransko elito zagotoviti v dodatnih kvalifikacijah s podprvakom Lige ABA 2. Do konca rednega dela regionalnega tekmovanja so sicer še trije krogi.

Prvo četrtino so, potem ko so naredili serijo 9:0, gostitelji dobili s 30:19, toda že v drugi četrtini so Novomeščani ujeli priključek. V tretji četrtini je Krki uspel delni izid 8:0, po katerem je povedla s 64:62. V zadnjo četrtino so gostje vstopili v vodstvu, a v prvi polovici zadnjega dela srečanja je Igokea, ko je Djordje Simeunović zadel trojko, povedla s 77:68. V naslednjih dveh minutah se je Krki uspelo približati na -2, a Simeunović je bil še enkrat natančen izza črte, nato pa so Keenan Evans, Rashad Vaughn in Michael Green poskrbeli, da sta dve točki ostali v Laktaših.

Pri Igokei, ki je s sedmo zmago v sezoni napredovala na osmo mesto, sta blestela Vaughn, ki je nasul 34 točk, zadel pa je kar osem trojk iz 12 poskusov, in Green, ki je 16 točkam dodal še 11 podaj. Prvo ime Krke je bil Marko Jošilo s 17 točkami in 12 skoki, Ivan Ramljak pa je bil prvi gostujoči strelec z 18 točkami.

Rekorden jadranski obisk na tekmi Partizan – Budućnost. Foto: Partizan NIS

Na dvoboju trenutno vodilnih ekip Lige ABA, ki sta bili pred medsebojnim srečanjem po izkupičku izenačeni, je padel rekord po obisku srečanja jadranskega tekmovanja. V beograjski Štark Areni si je dvoboj Partizana in Budućnosti ogledalo 16.531 gledalcev. Črno-beli so domače navijače razveselili z zmago s 87:82. Prejšnji rekord je bil dosežen leta 2010, ko si je v Zagrebu dvoboj med Cibono in Partizanom ogledalo 16.200 ljudi.