Najboljša strelca sta bila Američana Jordan Loyd (21) in Corey Walden (13). Foto: Crvena zvezda mts

Varovanci Dragana Bajića so v zadnji četrtini ugasnili, v napadu so delali velike napake, zmogli so le en koš iz igre. Štiri minute pred koncem je Jordan Loyd zapečatil njihovo usodo. V enem napadu je dosegel štiri točke, prednost Crvene zvezde pa je prvič presegla 10 točk (72:60).

Loyd, ki se je leta 2019 s Torontom veselil naslova NBA-prvaka, je bil z 21 točkami prvi strelec obračuna, 12 jih je dosegel v zadnji četrtini.

Crvena zvezda je na dobri poti, da se šestič zapored prebije v finale jadranskega tekmovanja. Foto: Crvena zvezda mts

V drugem polfinalu se merita črnogorski ekipi Budućnost in Mornar, ki si je polfinalni nastop zagotovil v zadnjem krogu rednega dela, s tem pa preprečil Cedeviti Olimpiji, da pride med najboljše štiri. Na prvi tekmi je Budućnost zmagala s 97:88. Blestel je Justin Cobbs z 22 točkami, sedmimi podajami in štirimi skoki.

Izid je bil zadnjič izenačen pri 63:63, nato pa so gostje zelo nespretno odigrali končnico tretje četrtine in pred zadnjimi desetimi minutami je bilo 77:69, razlika pa ni več padla pod šest točk.

Moštva igrajo na dve zmagi, naslednji tekmi bosta v petek.