Od treh slovenskih predstavnikov v Ligi Aba je Koper Primorska sezono neslavno končala decembra z likvidacijo kluba, Krka je kožo pred dodatnimi kvalifikacijami rešila v zadnjem krogu.

Za zagotovitev mesta v končnici so zmaji potrebovali zmago nad Mego, ki so jo tudi dosegli, in sicer z boljšo predstavo v drugem polčasu. A drugi pogoj jim ni šel na roko, saj je Mornar, njihov neposredni tekmec za končnico v jadranski ligi, v Laktaših premagal Igokeo.

Košarkarji Cedevite Olimpije ostali praznih rok

Polfinale: Crvena zvezda - Igokea in Budućnost - Mornar
Mornar se je v polfinalu pridružil ekipam Crvene zvezde, Igokee in Budućnosti.

Polfinalna para sta Crvena zvezda - Igokea in Budućnost - Mornar. Prvi polfinalni tekmi sta na sporedu 3. maja, drugi 7. maja, morebitni tretji pa 11. maja. V primeru, da se bosta polfinala končala po dveh tekmah, se bo finale začel 11. maja, sicer 15. maja, tako da bo nov prvak Lige Aba najkasneje znan 23. oziroma 27. maja.

Na zadnji tekmi sezoni je izstopal Jaka Blažič, ki je zbral 30 točk (trojke 4:6) ter po sedem skokov in podaj. Blažič je s povprečjem 17,22 točke na tekmo drugi strelec Lige ABA - prvi je Filip Petrušev iz Mege s 23,71 - ter četrti po statističnem indeksu (18,52). Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija v prvi četrtini prejela kar 30 točk
Mega je tekmo v Stožicah odprla z miniserijo 0:4. Olimpija je za uvod zadela dve trojki za izenačenje na 6:6. Zmaji so nato prevzeli vodstvo (11:6), a ga niso dolgo zadržali. Mega je namreč s kolektivno igro prvo četrtino sklenila z dvomestno prednostjo (19:30).

Gostje so v drugi četrtini nato povedli za 12 točk (24:36 in 26:38), vodstvo pa so povišali na 14 (26:40). Jurica Golemac je nalet gostov skušal ustaviti z minuto odmora, a mu to ni uspelo. Mega je povedla za 15 točk (26:41). Olimpiji je pred koncem tega dela igre uspelo zmanjšati zaostanek na manj kot 10 točk (39:48), a na odmor so gostje vseeno odšli z dvomestno prednostjo (39:50).

Vrnitev zmajev
Tretjo četrtino so zmaji začeli s serijo 5:0 in zaostanek so prepolovili (44:50). Olimpija je nato zapravila nekaj napadov za nov priključek, kar so gostje kaznovali, znova so povedli za 12 točk (46:58). Zmaji so po lepi akciji Jake Blažiča in Žige Dimca ter polaganju in prostem metu Kendricka Perryja zaostajali za 5 točk (55:60). Pri zmajih se je razigral Blažič, po osmih njegovih zaporednih točkah je bil izid izenačen (63:63). Blažič je ob koncu tretje četrtine lepo podal, zabil pa je Rion Cortez Brown za prvo vodstvo Olimpije na tekmi (65:63).

V zadnjo četrtino sta ekipi vstopili izenačeni (65:65). Ekipi sta bili izenačeni tudi pet minut pred koncem (72:72). Po trojki Jonesa in polaganju Blažiča je Olimpija povedla za 4 točke (77:73). Niti igre je prevzela v svoje roke in tekmo je mirno pripeljala do konca.