"Fantje, brezzvezne koše dobivamo," se je v drugi četrtini med minuto odmora hudoval trener Andrej Žakelj, a to ni zaleglo. Koper Primorska tako v letošnji sezoni ostaja brez zmage v Ligi ABA, znova je bila slaba v skoku (27:39). Foto: Koper Primorska/Aleksander Golob

Koprčani so se do polčasa še dobro držali (29:35), v nadaljevanju pa so naredili preveč napak (skupaj 19 izgubljenih žog) in bili v napadu nenatančni. Zadar je unovčil višino in prevladoval v skoku (skupaj 15 ujetih žog v napadu), tako da se ni poznalo njegovih 15 zgrešenih prostih metov.

Sedem minut pred koncem so gostje po trojki Mavre in protinapadu Planinića povedli s 45:59. Žakelj je vzel minuto odmora, po kateri je Erjon Kastrati (11 točk) po 22 zgrešenih trojkah v letošnji sezoni Lige ABA le zadel izza črte 6,75. Foto: Koper Primorska/Aleksander Golob

V zadnji četrtini je bilo 12:26. Luka Vončina je bil z 19 točkami (iz igre 6/13) prvi strelec gostiteljev, pri Zadru pa je bi najučinkovitejši Dominik Mavra (21 točk, trojke 5/8).

Krka popolnoma popustila v končnici
Cibona se je v Novem mestu veselila prve zmage v letošnji sezoni Lige ABA. Krka je popolnoma popustila v zadnjih minutah in izgubila s 63:80.

Cibona je bila v prednosti večino tekme in je na koncu zasluženo prišla do visoke zmage. Novomeščane je nadigrala v vseh elementih, predvsem pa ni imela toliko nihanj v igri kot gostitelji.

Prkačin zrežiral prvo zmago Cibone
Krka je katastrofalno začela tekmo. Roko Prkaćin je v 8. minuti zadel za 6:21. Novomeščani so se izkazali le v drugi četrtini, ki so jo dobili z 29:18. Z delnim izidom 16:5 so povedli z 38:33, a je nato Igor Marić s trojko izenačil na 39:39 od odmoru.

Pet minut pred koncem je bil Rok Stipčević natančen izza črte, znižal je na 63:67. Napovedovala se je napeta končnica, vendar pa nato gostitelji do konca tekme niso več dosegli niti točke! Cibona je imela razigranega Prkačina, ki je nasul kar 23 točk in zbral tudi sedem skokov.

Cedevita Olimpija je bila v nedeljo neuspešna v Beogradu, Partizan je zmagal s 86:77.