Košarkarji Cedevite Olimpije so postavili pod velik vprašaj uvrstitev v končnico Lige ABA. Foto: Cibona/Zeljko Baksaj
Sorodna novica "Od Cibone in Mege smo kakovostnejši, toda to moramo pokazati na igrišču"

Krog pred koncem rednega dela Ljubljančani usode nimajo več v svojih rokah. Za osvojitev četrtega mesta potrebujejo zmago v torek, 27. aprila, doma proti Megi, hkrati pa poraz Mornarja pri Igokei.

Mesto med najboljšimi štirimi ekipami Lige ABA sta si zagotovili Budućnost in Crvena zvezda. Za zadnji dve mesti ostajajo trije kandidati, poleg Cedevite Olimpije še Mornar in Igokea.

Dober začetek in konec Ciboninih "mladcev"
Tekmo so gostitelji začeli bolje, bili so razpoloženi v napadu, tudi pri metu za tri točke, povedli so za sedem točk (19:12). Prvo četrtino je Cibona, ki je zadela pet trojk, sklenila s +5 (24:19).

Cibona je v drugi četrtini prednost povišala na +11 (30:19). Zmaji so z dvema hitrima trojkama – zadela sta Jarrod Jones in Rion Cortez Brown – prepolovili zaostanek (30:25). Po minuti odmora je Brown še enkrat zadel (30:27). Cibona je znova povedla za pet točk (38:33), v pravem trenutku pa je trojko zadel Kendrick Perry (38:36). Olimpija je po trojki Jonesa prevzela vodstvo (38:40). Cibona je odgovorila s šesto trojko (41:40). Ob polčasu so zmaji vodili za dve točki (41:43).

Drugi polčas sta ekipi začeli s trojko, najprej je zadel Perry za Olimpijo, nato še Lovro Gnjidić za Cibono (44:46). Po izenačeni igri je Cibona povedla za štiri (56:52). Perry je z lepim prodorom zmanjšal zaostanek (56:54). Po prvih točkah Eda Murića (zadel ju je s črte prostih metov) sta bili ekipi znova izenačeni (56:56). Ob koncu tretje četrtine je trojko zadel Brown, a Cibona je zadela v zadnjih sekundah za novo izenačenje (60:60).

Perry je s še eno trojko povedel Olimpijo v novo vodstvo (62:63), trenerja Cibone pa prisilil v minuto odmora. To je moral vzeti tudi Jurica Golemac, potem ko je Cibona na krilih Darka Planinića s serijo 5:0 povedla za pet točk (71:66). Cibona je s serijo 4:0 znova povedla za pet (77:72). Ljubljančani so se za kratek čas približali s Perryjevo trojko (77:75).

Cibona je dve minuti pred koncem z uspešnim izvajanjem prostih metov povedla za šest točk (82:76). Imela je tudi napad za povišanje vodstva, a je Olimpija napad zaustavila. Trojko je nato zadel Murić (82:79). Roko Prkačin je uspešno polagal za Cibono (84:79). Na drugi strani je Murić zgrešil trojko, Cibona je krenila v napad in trojko je zadel Ivan Novačić (87:79). Nerazpoloženi Jaka Blažič je po posvetu z Golemcem hitro vrgel za tri točke, a ni zadel. Blažič je nato zadel dva prosta meta (87:81). Do konca je bilo 30 sekund, zmajem pa ni uspelo priti do preobrata, Cibona je vodstvo le še povišala.

Zvezda z zmago na vrh Lige ABA
Krka krog pred koncem rednega dela Lige ABA ostaja na pozicijah, ki vodijo v razigravanje za obstanek. V zaostali tekmi 18. kroga je doma izgubila s Crveno zvezdo, ki je tako na pragu osvojitve prvega mesta pred končnico.

Krka je prva zadela na tekmi (2:0), favorizirana Crvena zvezda pa je po sedmih minutah igre in uspešno zaključenem protinapadu Dejana Davidovca povedla z dvomestno prednostjo (6:16). Trener Krke Dalibor Damjanović je nalet gostov skušal ustaviti z minuto odmora, a neuspešno. S serijo 0:8 (dve trojki je zadel Jordan Loyd) so gostje vodili že za 18 (6:24). Zaostanek je s trojko znižal Rok Stipčević (9:24).

Drugo četrtino sta ekipi začeli s trojkami. Najprej jo je zadel Marko Simonović, nato Nejc Barič za Krko in Langston Hall za Zvezdo za +21 gostov (12:33). Zvezda je po točkah Ognjena Kuzmića in Coreyja Waldna povišala vodstvo na +29 (12:41). A tu se gostje niso ustavili, po sedmi trojki – zadel jo je Ognjen Dobrić – so vodili za 36 točk (17:53). Stipčević je ob koncu druge četrtine zadel trojko (22:55).

Krka je po vrnitvi na parket zaigrala spodbudnejše v napadu (31:59), po dveh minutah igre je Dejan Radonjić tako vzel minuto odmora. Po dveh lahkih koših Zvezde je svojo drugo trojko v tretji četrtini zadel Luka Lapornik (34:63). Po povišanju vodstva (34:67) je po minuti odmora posegel še Damjanović. Krki je stekel met za tri točke – zadela sta Vasilije Vučetić in Miha Škedelj –, a gostje so ohranili visoko prednost. V zadnjo četrtino so vstopili s +34 (41:75).

Gostje so po dveh minutah igre v zadnji četrtini vodili že za 40 točk (43:83). Po trojki Duopa Reatha je Zvezda vodila za 43 točk (46:89) in tekmo so gostje mirno pripeljali do konca.