Novomeščani so dva kroga pred koncem pri izkupičku zmag in porazov 6-14 ter bolj ali manj rešeni skrbi pred izpadom iz lige. Obstanek bi si lahko zagotovili že danes, če bi Zadar izgubil proti FMP-ju, a se to ni zgodilo.

Prihodnji teden jih čaka gostovanje v Baru pri Mornarju, tekmovanje pa bodo končali doma proti Cedeviti Olimpiji.

Beograjčani so suvereno in zasluženo zmagali. Na preostalih dveh tekmah potrebujejo še eno zmago, da si zagotovijo najboljše izhodišče pred polfinalom.

Podatek, da je imel Partizan v prvem polčasu več skokov v napadu kot Krka vse skupaj, zgovorno priča o razmerju sil na igrišču. Gostje so že v prvi četrtini prišli do dvomestne prednosti, vprašanje zmagovalca pa je bilo praktično rešeno ob glavnem odmoru, ko se je razlika povzpela na dvajset točk (27:47).

Pri Krki, ki je nastopila z vsega osmimi igralci, je Dalibor Đapa dosegel 16 točk, po deset pa sta jih prispevala Jure Balažić in Marko Jošilo.

Liga ABA, 20. krog:
KRKA – PARTIZAN
61:76 (15:25, 12:22, 11:11, 23:18)
1.200; Đapa 16, Balažić in Jošilo po 10, Pašalić 9, Cosey 8; Birčević 17, Paige 12.

ZADARFMP
81:76 (17:16, 18:25, 26:18, 20:17)

Nedelja ob 12.00:
MEGA BEMAXIGOKEA

Ob 20.00:
KOPER PRIMORSKA – CIBONA
Tekma bo pred praznimi tribunami. Vzrok je koronavirus, gre za preventivni ukrep.