Roko Prkačin je bil najboljši igralec tekme v dvorani Dražena Petrovića. Foto: ABA/Željko Baksaj

Cibona, ki je dobila že prvo tekmo v dvorani Leona Štuklja, je bila v vodstvu od začetka do konca. Krka je do priložnosti za preobrat prišla v zadnji četrtini, ko se je približala na 66:68.

V zasedbi Vladimirja Anzulovića ni bilo razpoloženih posameznikov, predvsem pa visokih igralcev pod košema, ki bi se enakovredno kosali z gostitelji. Nejc Barič s 15 točkami in šestimi podajami je edini izstopal iz povprečja. Najboljši strelec tekme je bil 18-letni Roko Prkačin z 20 točkami.

Krka štiri minute in 20 sekund brez koša iz igre
Zadnjo četrtino je Krka odprla odlično. Jan Rebec je ukradel žogo Scottu Reynoldsu in zadel trojko, Roderick Camphor je dodal dva prosta meta, nato pa je bil natančen še izza črte in s polaganjem znižal na 65:61. Trener Cibone Ivan Velić je moral vzeti minuto odmora šest minut pred koncem.

Štiri minute in 20 sekund pred koncem je Nejc Barič s polaganjem ujel priključek (68:66). Do konca srečanja Novomeščani niso več zadeli iz igre, Luka Lapornik je zadel dva prosta meta, Barič pa enega.

Toni Nakić je s trojko z desne strani povišal na 76:68, končni izid pa je postavil Reynolds s polaganjem. Jure Škifić je v zadnji minuti dvakrat grdo zgrešil iz bližine.

V naslednjem krogu Crvena zvezda v Novem mestu
Krka bo pred tritedenskim premorom, ki ga bo izkoristila tudi za igranje preloženih tekem s Cedevito Olimpijo in FMP-jem, 8. februarja, gostila Crveno zvezdo.