Jure Škifić je bil najboljši strelec tekme v dvorani Moraća s 24 točkami. Foto: www.alesfevzer.com

Novomeščani so v prejšnjem krogu navdušili proti Partizanu in se veselili četrte zmage zapored. Tokrat sta manjkala Nejc Barič in Vasilje Vučetić. Krka je že 12-krat zapored zapustila Moraćo sklonjene glave.

Novomeščani slabo začeli
Črnogorci so proti Krki sredi uvodne četrtine povedli za deset točk (15:5), ko je Italijan Amedeo Della Valle po dodatnem prostem metu napad končal s tremi točkami. Gostom se je potem nekajkrat uspelo približati, a so domači drugo četrtino začeli z devetimi točkami naskoka (24:15).

Na začetku druge četrtine sta bili obe ekipi razglašeni v napadu. Milan Milovanović je prvi koš dosegel šele po štirih minutah igre, Jure Škifić pa je v naslednjem napadu Krke znižal zaostanek na pet točk (24:19).

Šele štiri minute in pol pred polčasom so domači dosegli prvi točki. Po delnem izidu 11:9 je Budućnost drugi polčas nadaljevala s prednostjo enajstih točk (35:24).

Po zaostanku 19 točk se je Krka prebudila
Ko je sredi tretje četrtine Danilo Nikolić s trojko povišal na 50:31, se je zdelo, da so Novomeščani v izgubljenem položaju. Škifić je odgovoril z dvema trojkama in Krka je z delnim izidom 14:5 končala tretji del igre.

Novomeščani so se sredi zadnje četrtine približali na le štiri točke zaostanka (54:58), ko je Adin Vrabac najprej ukradel žogo in nato še zadel.

Šehović in Della Valle potrdila zmago Budućnosti
Taka razlika je bila tudi minuto in 50 sekund pred koncem (63:59), ko je bil pri metu za tri točke uspešen Luka Lapornik. Minuto in 26 sekund je vrnil Suad Šehović, Della Valle pa je po zgrešenem napadu Krke v začetku zadnje minute povišal na 68:59 in odločil tekmo, saj je za Krko do konca zadel le še Roderick Camphor.

Reed odslužil prvo tekmo kazni
Disciplinska komisija Lige ABA je ameriškemu košarkarju Budućnosti Willieju Reedu naložila kazen dveh tekem prepovedi, obenem pa bo moral plačati še denarno kazen v višini 11.000 evrov.

Reed si je kazen prislužil zaradi dogodka na nedeljski tekmi proti Megi. V peti minuti je s pestjo udaril igralca Mege Filipa Petruševa v prsi in bil izključen. Disciplinski sodnik Saša Pavličić-Bekić se je odločil dodatno kaznovati ameriškega košarkarja.

Krka bo naslednjo tekmo Lige ABA igrala v ponedeljek, 4. januarja, tekmica v dvorani Leona Štuklja pa bo beograjska ekipa FMP.