Yogi Ferrell je bil statistično najučinkovitejši posameznik srečanja. Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

Domača vrsta je v Beogradu povedla le z 2:0, nato pa je bila ves čas v prednosti ljubljanska ekipa. Slovenski prvaki so že v prvi četrtini povedli z dvomestno prednostjo. V drugem delu je Mega najbližje prišla na -6, toda gostje so pravočasno odgovorili in zanesljivo vpisali deseto zmago v regionalni ligi, kjer držijo korak s Partizanom, ki ima tudi dva poraza, in Crveno zvezdo, ki ima poraz manj. Z rdeče-belimi morajo zmaji še odigrati zaostalo srečanje. Lani jih je Mega na domačem parketu popolnoma nadigrala. Po tistem visokem porazu so nato sledile kadrovske menjave, ki so obrodile sadove. Letos mladi beograjski vrsti ne gre po načrtih in je s tremi zmagami pri dnu lestvice.

Varovanci Jurice Golemca ostajajo v Srbiji, saj jih v četrtek čaka gostovanje v Čačku pri Borcu. Znova so bili razpoloženi ljubljanski strelci. Za dve so metali skoraj 74-odstotno, za tri pa nekaj več kot 42. Zanesljivo je Cedevita Olimpija dobila skok (20:34), je pa izgubila več žog kot sicer in tudi sedem več od nasprotnika, kar pa ni vplivalo na razplet srečanja. Najboljša strelca sta bila Josh Adams in Yogi Ferrell, ki je ob tem zbral tudi devet podaj. Oba sta zadela po tri trojke. Z 12 točkami in nekaj atraktivnimi zabijanji je znova navdušil Karlo Matković, ki je v Stožice prišel prav iz Mege, 11 točk pa je pristavil Amar Alibegović. Alen Omić je ujel sedem odbitih žog, s čimer je presegel mejo 1000 skokov v Ligi ABA.

Josh Adasm je bil odličen v prvem polčasu, ko je prispeval kar 17 od svojih 21 točk. Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

Nikoli ni lahko igrati tu. Hitro smo si priigrali nekoliko višjo prednost, a smo se sprostili. Izgubili smo preveč žog in nismo igrali vseh 40 minut osredotočeno. Tako smo dovolili Megi, da je bila ves čas blizu. Na koncu smo našli razpoložene igralce in zasluženo zmagali. Moramo analizirati tekmo in biti na naslednji boljši.

Jurica Golemac

V četrti minuti je domači trener Marko Barać prvič posredoval z minuto odmora, ko je v protinapadu trojko za 4:10 zadel Ferrell. V nadaljevanju so zmaji po zabijanjih Roka Radovića in Matkovića dvakrat povedli za sedem, z dobrim zaključkom uvodne četrtine pa so po prvih desetih minutah vodili z dvomestno prednostjo. Tik pred iztekom četrtine je bil Ferrell uspešen za tri za 17:28.

V dveh minutah nadaljevanja je Mirko Mulalić dal dve trojki, nato pa je Matic Rebec povišal ljubljansko prednost na +15. Slovenski organizator igre je najprej izsilil osebno napako Ahmaada Rorieja, zatem pa Američanu še pobegnil v prodoru in položil za 23:38. Ko je šest zaporednih točk prispeval Malcolm Cazalon, se je Mega v 19. minuti po dolgem času približala na manj kot deset točk zaostanka, da pa je bila razlika ob polčasu znova dvomestna (40:50), je s trojko poskrbel Adams, ki je v prvem delu dosegel kar 17 točk.

Golemac je že po dobri minuti drugega polčasa vzel minuto odmora, saj so njegovi igralci zapravili tri napade, ob tem dvakrat izgubili žogo, Mega pa je zmanjšala z dvema lahkima protinapadoma. Gostitelji so se v tretji četrtini še enkrat približali na -6, ko sta pa zaporedni trojki zadela Edo Murić in Rebec, je ljubljanska prednost narasla na 14. Deset je znašala pred zadnjo četrtino (58:68).

Cedevita Olimpija je zadnjo četrtino odprla s petimi zaporednimi točkami. Dobrih pet minut pred koncem je Ferrell s črte prostih metov povišal na +16, nekaj več kot dve minuti pozneje pa je Golemac moral vzeti minuto odmora, potem ko se je Mega približala na deset. Zatem je Luka Cerovina zadel trojko za 78:85, toda domači nalet je zaustavil Ferrell, ki je 80 sekund pred koncem s trojko prek roke Mateja Rudana potrdil ljubljansko zmago.