Krka je pred lepo množico gledalcev (300) na uvodni domači tekmi sezone Lige ABA premagala Mornar, lanskega polfinalista tekmovanja. Foto: Liga ABA/Krka/Drago Perko/kosarka.si
Rok Stipčević je dosegel 33 točk (17 v prvem polčasu), zadel je kar devet od desetih metov za tri točke. Foto: Liga ABA/Krka/Drago Perko/kosarka.si

Krka je šla v zadnjo četrtino z lepo prednostjo 66:54, toda oddahnila si je šele sredi 37. minute, ko je najboljši strelec črnogorske ekipe (21 točk) Vladimir Mihailović pri izidu 77:70 zgrešil trojko, na drugi strani pa je bil izza črte uspešen Stipčević, kar je bila že njegova 30. točka. V naslednjem napadu je ukradel žogo, z novo trojko za vodstvo 89:77 pa je v zadnji minuti gostom dokončno vzel voljo.

Hrvaški ostrostrelec in nesporni vodja Krkine zasedbe je od desetih poskusov zgrešil le eno trojko! Lepo pomoč je imel tudi v Janu Kosiju (20) in Andreju Stavrovu (14). Predvsem v skoku je bila Krka opazno boljša (31:18).

Krka je imela v prvih 20 minutah blesteč met za tri točke 8/10 (na koncu 14/21), ki ji je ob polčasu prinesel prednost 45:38.

Zasedba iz Bara, ki je lani igrala v polfinalu Lige ABA, je doživela še drugi poraz v novi sezoni Lige ABA, potem ko je bila v uvodnem krogu boljša Cibona.