V naslednjem krogu Lige ABA v Ljubljano prihaja Partizan, še prej pa bo Cedevita Olimpija v Evropskem pokalu gostila Hamburg. Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

Za prvo gostujočo zmago sezone, sicer pa peto v jadranski ligi, je Jaka Blažič prispeval 24 točk. 19 točk je dodal Karlo Matković, ki je ujel tudi devet odbitih žog. Znova je odlično deloval v navezi s Klemnom Prepeličem, ki se je izkazal s 15 točkami in 14 asistencami. DJ Stewart je zbral 16 točk. Tudi Shawn Jones se je spogledoval z dvojnim dvojčkom, saj je ob desetih točkah v statistiko vpisal še osem skokov. Skok so zmaji sicer dobili s kar 44:26. Znova so izvrstno izvajali proste mete (27/29). Ljubljančane je znova vodil Simone Pianigani, ki je zaradi zdravstvenih težav manjkal dobra dva tedna oziroma pet tekem.

Jaka Blažič je bil prvi strelec tekme. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Uvodne minute so pripadle FMP-ju, hitro pa so pobudo prevzeli Ljubljančani. V prvi četrtini so v vodstvo prešli po seriji 9:0. Kar 14 točk je v tem delu igre dal Blažič, točka pa je bila prednost Olimpije po desetih minutah (25:26). S prihodom Prepeliča na parket je gostujoči napad stekel. Reprezentančni branilec je odlično vodil igro in nemudoma začel deliti asistence. V prvem polčasu jih je zbral že devet.

V drugi četrtini so zmaji, ki so v prvem polčasu iz igre metali 70-odstotno, zagospodarili na igrišču in po trojki Amadouja Sowa v 15. minuti prvič povedli z dvomestno razliko. 14:0 je bila serija gostov, ki so največ vodili za 19, Austin Luke pa je z dvema trojkama poskrbel, da zaostanek FMP-ja ni bil še večji. Ob polčasu je bilo 42:58.

Panterji so udarno vstopili v drugi polčas in naredili delni izid 12:1. Pomagala ni niti minuta odmora Pianigianija, za kratek čas je potem sicer nalet prekinil Prepelič s košem in zadetim dodatnim metom. Toda gostitelji so nadaljevali v dobrem ritmu in Marko Pavićević je približal na -4. V nadaljevanju je Olimpija le strnila vrste in znova malce povišala razliko.

12 minut pred koncem je bila po prostih metih Blažiča znova dvomestna, 11 pa je znašala pred zadnjo četrtino, potem ko je bil izza črte uspešen Gregor Glas, Matković pa se je izkazal z blokado Natu Watsonu. Po dveh izgubljenih žogah Prepeliča zapored je FMP šest minut pred koncem znižal na -6. Pianigani je takoj vzel minuto odmora, po kateri sta Prepelič in Blažič našla odgovor, v nadaljevanju pa ljubljanska zmaga ni bila ogrožena.