Jacob Pullen je pokazal, zakaj bo v tej sezoni ena ključnih figur Cedevite Olimpije. Foto: Liga ABA/Borac/Duško Radišić

Po visoki zmagi v uvodnem krogu proti Krki so zmaji svojo nalogo opravili z odliko tudi v Čačku, kjer si je tekmo v polni dvorani ogledal trener Partizana, sicer domačin Željko Obradović. Borac je povedel zgolj na začetku tekme (4:3), nato pa so Ljubljančani potegnili predvsem po zaslugi Jacoba Pullna in si že ob koncu prve četrtine priigrali dvomestno prednost.

Zmaga Cedevite Olimpije v Čačku

Varovanci Jurice Golemca so v drugi četrtini pobegnili na +15, vendar se gostitelji niso predajali. Na začetku drugega polčasa so zaostanek znižali na 46:42, nakar so Olimpijini igralci odgovorili z nekaj hitrimi protinapadi in ekspresno naredili delni izid 11:0. To je bilo tudi prelomno obdobje dvoboja. Olimpija je tretjo četrtino zaključila s trojko Pullna in najvišjo prednostjo na tekmi - 68:48. V zadnji četrtini se je Borac največ približal na devet točk zaostanka v sami končnici srečanja.

Prvo ime tekme je bil Pullen, ki je 23 točk dosegel v 24 minutah. Iz igre je metal 6/7 za dve in 3/7 za tri točke. Zbral je še šest skokov in tri podaje. Melvin Ejim je prispeval 18 točk. Zach Auguste je 14 točkam dodal še 12 skokov, Jaka Blažič je vknjižil 13 točk. Pri Borcu je bil z 12 točkami najučinkovitejši Lopez.

V 3. krogu bo v nedeljo ob 12.00 Krka gostovala pri Megi, Cedevita Olimpija pa se bo v ponedeljek ob 18. uri pomerila z FMP-jem. To tekmo si boste lahko v prenosu ogledali na TV SLO 2 in MMC-ju.

IZJAVI PO TEKMI
Jurica Golemac:
Čestitke fantom. Vseh 40 minut smo nadzirali tekmo in preprečili Borcu, da bi se vrnil v igro. Trikrat so sicer imeli priložnost, a se nismo ustavili in pokazali smo, kako močni smo. Kljub samozavesti moramo popraviti še veliko stvari.

Jacob Pullen: Odigrali smo dobro tekmo, močni smo bili predvsem v obrambi. S to ekipo vedno bolj uživam, poleg tega pa je lepo biti spet na tekmah s takšnim vzdušjem in navijači.