Kendrick Perry je bil najboljši strelec zmajev v dvorani Topolica. Foto: Liga ABA/Media Pro

Odgovor o možnostih za osvojitev enega od prvih štiri mest bodo Ljubljančani najverjetneje dobili že ta teden. Na sporedu bosta dve tekmi s Crveno zvezdo, ki je prav tako kandidat za polfinale. V sredo ob 18.00 se bosta ekipi srečali v Beogradu, naslednjo nedeljo pa še v Stožicah. Do konca rednega dela sledi še gostovanje pri Ciboni in domača preizkušnja z Mego.

Cedevita Olimpija je 17. zmago dosegla na krilih naveze Kendrick Perry-Jarrod Jones-Rion Brown. Trojica je dosegla 57 od 81 točk. Perry je zbral 21 točk, sedem skokov in pet podaj (indeks 24). Jones je prispeval 19 točk, zadel je štiri trojke. Brown je dodal 17 točk.

Zmaji boljši tudi v medsebojni primerjavi
Olimpija je v dvorani Topolica vseskozi narekovala ritem igre in na koncu zasluženo zmagala celo z višjo razliko, kot so Črnogorci slavili v Ljubljani. Ob dveh tekmah več ima Mornar enako število zmag kot varovanci Jurice Golemca.

Mornar v vodstvu le v drugi četrtini
Jones je s trojko in dvema prostima metoma poskrbel za odličen štart zmajev (7:15). Gostiteljem se je uspelo ob koncu prve četrtine približati na 20:23. V drugi četrtini je Mornar tudi prevzel vodstvo. Jacob Pullen je zadel za 40:38, a zadnjih šest točk pred odmorom so dosegli Ljubljančani.

Perry zadel ključni trojki v zadnji četrtini
V drugem polčasu je Mornar držal priključek, a mu ni uspelo priti do preobrata. Derek Needham je znižal na 62:66 osem minut pred koncem, nevarneje pa se gostitelji niso približali. Perry je zadel dve ključni trojki in štiri minute pred koncem si je Olimpija priigrala devet točk naskoka (69:78). V zadnjih petih minutah je bil Mornar razglašen, dosegel je le štiri točke.

Golemac: Fantje so res garali na obeh straneh igrišča
Čestitke moštvu za pomembno zmago na zelo trdi tekmi. Fantje so res garali na obeh straneh igrišča. Bili smo zbrani in poskušali napadati na položajih, kjer smo imeli določeno prednost. V obrambi smo se odlično odzvali na njihove najboljše posameznike, kar je bila zahtevna naloga. Pred nami so še štirje krogi in pripravili se bomo na vsako tekmo posebej,” je bil zadovoljen trener Jurica Golemac.

Edin Vrabac je bil blizu dvojnemu dvojčku (15 točk in 9 skokov). Več kot 10 točk sta pri Krki dosegla le še Nejc Barič (13) in Jure Škifić (11). Foto: Krka/Drago Perko

Novomeščani po dobrem začetku popolnoma popustili
Krka, ki bi lahko z zmago pomagala tudi Cedeviti Olimpiji, je zelo dobro odigrala večji del prve četrtine in z dobrim metom za tri točke v 17. minuti povedla z 20:13, toda nato se je v napadu ustavilo. Več kot šestminutni Krkin strelski post so gostje izkoristili in z delnim izidom 0:13 prevzeli pobudo.

V drugem polčasu je bila razlika le enkrat nižja od desetih točk (36:45). Adin Vrabac je za Krko do glavnega odmora dosegel 13 točk in osem skokov, v drugem polčasu pa je zmogel le še dve točki in skok. Pri gostih je bil najučinkovitejši ameriški branilec Justin Cobbs z 18 točkami.